Заступник голови МОЗ Віктор Ляшко наголосив, що наразі завдання — не допустити в країні стрімкого збільшення інфікованих коронавірусом
Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний
санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що динаміка захворюваності на COVID-19 в Україні схожа на розвиток епідемії в Польщі.
«Ми прогнозували початок піку (захворюваності на COVID-19, — УНІАН) з 14-17 квітня, а далі ми казали — нам не потрібен пік, який буде стрімко розвиватись за 2-3 дні. Нам потрібен пік, який буде довготривалим у часі, тому зараз ми бачимо зниження захворюваності, але це не повинно вводити в оману — це тимчасове зниження», — зазначив заступник глави МОЗ.
Читайте також: Карантин в Україні продовжать до 12 травня, але є хороша новина
За словами Ляшка, наразі завдання МОЗ — не допустити в країні стрімкого збільшення інфікованих коронавірусом. «Ми закликаємо дотримуватись карантинних заходів — це все допоможе тримати рівень захворюваності на тому рівні, який ми сьогодні маємо. Це допоможе нам якісно та ефективно лікувати людей, які потрапляють до закладів охорони здоров’я», — наголосив він.
За словами головного санітарного лікаря, важко спрогнозувати, скільки часу триватиме пік захворюваності на COVID-19. Ляшко зауважив, що сценарії епідемії в кожній країні розвивались по-своєму, адже вірус новий, і кожна країна по-різному виходила на пік захворюваності.
«Ми не хочемо розглядати сценарії Італії та Іспанії — ми робимо все, щоб не йти за цими сценаріями. Зараз Україна йде за сценарієм Польщі, і наші превентивні заходи, які були вжиті, показують, що динаміка та крива захворюваності в нашій країні проходить так, як проходила в Польщі», — підкреслив він. Ляшко зазначив, що епідемія COVID-19 в Україні може тривати довше, ніж в Італії та Іспанії, але без пікового навантаження. «Без піку, коли одночасно велика кількість приїде у відділення інтенсивної терапії», — сказав він. Як повідомляв УНІАН, в Україні станом на ранок 21 квітня зафіксовано 6 тис. 125 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 61 летальний, 367 пацієнтів одужали.