вакцинація на дрогобиччиніЕфективність вакцинації (захист) залежить від стану організму, дотримання рекомендованого календаря щеплень, а також якості вакцини

Імонопрофілактика – проведення профілактичних щеплень з метою створення у людини імунітету проти інфекційних захворювань. Буває активною (вакцинація) – створення в організмі людини стійкого та тривалого імунітету, і пасивною – введення специфічних антитіл для створення короткотривалого захисту.

Ефективність вакцинації (захист) залежить від стану організму, дотримання рекомендованого календаря щеплень, а також якості вакцини.

В Україні здійснюється імунізація населення проти 10 інфекцій: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи (червінки) та гемофільної інфекції.

Усі вакцини, які застосовуються в Україні, – сертифіковані. Медичні протипокази до щеплень кожній конкретній дитині встановлюються імунологічною комісією.

Профілактичні щеплення здійснюються у кабінетах щеплень лікувально-профілактичних закладів, медпунктах і медичних кабінетах навчальних закладів, підприємств. Перед щепленням проводять медичний огляд з обов’язковою термометрією. Щеплення здійснюють одноразовими шприцами. Медичні протипокази до щеплень кожній конкретній дитині встановлюються імунологічною комісією.

Чи бувають ускладнення?

Найчастіше поствакцинальний період перебігає безсимптомно. Тільки у 3-5% щеплених можуть виникнути поствакцинальні реакції: як місцеві (почервоніння на місці введення), так і загальні (підняття температури до 38оС).

Поствакцинальні ускладнення бувають дуже рідко (0,01-0,03%) і виникають внаслідок, як правило, порушення процедури щеплення або індивідуальній непереносимості.

Будь-які щеплення є в сотні разів безпечніші, ніж захворювання, від якого вони захищають!

Ольга ФЕДОРОНЬКО, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Дрогобицького міжміського відділу лабораторних досліджень ДУ «ЛОЛЦ ДСЕС України»