Цього тижня у міській раді заплановано прийняття бюджету розвитку міста та Програми соціально-економічного розвитку міста на 2015 рік
Чи вдасться зробити задумане, вирішить сесія, яка засідатиме 18 лютого.
За останні дні, спостерігається неоднозначна картина — одні за те, щоб прийняти все у такій редакції, як напрацьовано, інші — вносять пропозиції, а ще інші — ширять у ЗМІ та соціальних мережах інформацію, яка спрямована на породження нових чвар та конфліктів і нічого більшого, адже жодного конструктивізму та реальних пропозицій від цих осіб не надходить.
Однак здоровий глузд, якісне управління та дипломатичне підґрунтя взяли гору над примітивним дописами. Таким чином подолано перші два етапи розгляду бюджету розвитку міста та Програми соціально-економічного розвитку міста на 2015 рік.
16 лютого відбулися громадські слухання, де брали участь розпорядники коштів, депутати, представники громадських організацій та громадськість. Слухання відбулися під головуванням секретаря міської ради Тараса Метика та за участю депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного.
Про проект Програми соціально-економічного розвитку міста на 2015 рік доповідав начальник економічного відділу Р. Корпан.
Про розподіл видатків із спеціального фонду місцевого бюджету доповідала начальник фінансового управління О. Савран.
Обидві доповіді викликали жваве обговорення та дискусії серед учасників зборів.
Загалом, було запропоновано провести ряд неформальних кроків — оптимізацію у сфері освіти та охорони здоров’я: об’єднання шкіл, медичних установ, переведення на госпрозрахунок стоматологічної поліклініки. Також було запропоновано переглянути видатки на проведення ремонтних робіт доріг, тротуарів, освітлення вулиць, дахів будинків і інші.
Своє бачення щодо бюджету розвитку висловили й розпорядники коштів: Іван Лепкий — начальник департаменту міського господарства, Андрій Шевкенич — начальник відділу охорони здоров’я та Петро Сушко — начальник відділу освіти.
Михайло Задорожний запропонував внести поправки до бюджету, щоб можна було залучати кошти, які передбачені субвенцією з Державного бюджету.
На завершення Тарас Метик поінформував присутніх, що прийняття бюджету є необхідним, оскільки затримується проведення тендерів щодо закупівель та укладення договорів про виконання робіт. Також посадовець наголосив, що протягом року можна буде внести поправки до бюджету розвитку.
Результатом громадських слухань стало прийняття Резолюції, де вказано пропозиції зі сторони громадськості, за яку проголосували 72 особи. З них 69 – «за», 2 – «проти» і 1 – «утримався».
У вівторок, 17 лютого, відбулося позачергове засідання виконкому. Обговорення бюджету розвитку та Програми соціально-економічного розвитку міста на 2015 рік викликало чималу дискусію між членами виконкому та розпорядниками коштів. Однак, дійшовши спільної згоди, членами виконкому було схвалено як бюджет так і Програму для винесення її на розгляд і затвердження позачерговою сесією, яка скликана на 18 лютого.
Відео матеріал з громадських слухань
Відео матеріал з позачергового засідання виконкому