спортовці Трускавця - пауерліфтингДень закоханих не завадив трускавецьким пауерліфтерам здобути перше командне місце на відкритому чемпіонаті Львівської області з жиму лежачи

Змагання проводились в спорткомплексі Національного університету «Львівська політехніка», що розташований в Стрийському парку.

Все більшу популярність здобуває класичний пауерліфтинг, який відрізняється від звичайного тим, що спортсменам не дозволяється використовувати спеціальне екіпірування (жимові майки, комбези для присідання та станової тяги, наколінні бинти). Жим лежачи — одна із вправ пауерліфтингу, з якої проводять окремі змагання.

Вона є базовою для любих занять в тренажерному залі, під час її виконання задіяні майже всі групи м’язів верхнього плечового поясу. Ця вправа навіть включена в Параолімпійські ігри замість важкої атлетики.

При виконанні вправи спортсмен лежачи на лавці знімає штангу зі стойок, по команді головного судді він повинен опустити її на груди і вижати її знову на прямі руки.

Цього разу чемпіонат області проводився і по класичному жиму лежачи, і по жиму лежачи в екіпіровці. На ці змагання з’їхалося більше 100 спортсменів зі всієї області. Приїхали майстри жиму з таких міст як Борислав, Яворів, Винники, Новояворівськ, Стрий, Чижки, Пустомити, Львів, Червоноград, Сокаль. Спортсмени змагалися в різних вікових групах.

В жимі лежачи в екіпіровці в ваговій категорії до 105 кілограм вихованець Трускавецького спортивного клубу «Атлант», майстер спорту України Петро Олар посів перше місце, вижавши штангу вагою 245 кілограмів. Цей результат перевищує норматив майстра спорту на 7,5 кілограм!

В класичному жимі лежачи від нашого міста взяло участь п’ятеро спортсменів. Серед юнаків (спортсменів до 18 років) – брати Леон та Ярослав Ходаки. Для Леона це були перші змагання, в ваговій категорії до 59 кілограмів йому підкорилася штанга вагою 40 кілограм. Хоча він і не посів призового місця, проте встановив інший рекорд — Леон став одним з наймолодших учасників цих змагань. В категорії до 74 кілограм серед юнаків Ярослав посів 3 місце, впоравшись зі штангою вагою 110 кілограм.

Вслід за юнаками та юніорами в боротьбу вступили спортсмени вікової групи — чоловіки.

І хоча збірна Трускавця серед чоловіків була представлена лише трьома спортсменами, абсолютна перемога кожного з них вивела команду на першу сходинку. Трускавецькі спортсмени повернули звання найсильніших жимовиків області, що свідчить про те, що хоча цей спорт і не знаходить підтримки зі сторони влади міста, та є люди, котрі своїм ентузіазмом прославляють наше рідне місто, наш Трускавець.

В ваговій категорії до 59 кілограм святкував перемогу Сергій Андруневчин з результатом 105 кілограм. В ваговій категорії до 83 кілограм здобув перемогу Василь Шимко з результатом 155 кілограм, до речі вперше виконавши норматив кандидата в майстри спорту. В ваговій категорії понад 120 кілограм перше місце посів кандидат в майстри спорту Олександр Цвіркун, вижавши штангу вагою 155 кілограм.

Підсумок: на першому місці команда СК «Атлант», на другому — команда ФОК «Старт», м. Новояворівськ і на третьому — команда КДЮСШ ім. Ю. Кутенка.

Джерело: Трускавецький Вісник