Липовий, акацієвий, квітковий, соняшниковий і навіть коріандровий та падовий
Йдеться про найсолодший продукт, який виготовляє сама природа. Маленьким бджілкам-трудівницям доводиться
неабияк попрацювати, аби українці могли з задоволенням облизувати ложки з запашним смаколиком. Колір, присмак й констистенція меду залежать від рослин, з яких бджоли зібрали пилок. Тож, кожному регіону України притаманний свій сорт солодкого нектару.
Та от нині, це скоріше досить прибутковий солодкий бізнес. Адже, чимало країн Європи закуповують українсткий пахучий нектар за ціною у 3 євро за кілограм. І в кожного краю вже є свої вподобання: іспанцям смакує акацієвий, полякам липовий та різнотрав’я, а австрійцям – гречаний.
На Львівщині, в селі Сопошин, віднедавна працює єдиний в області та один з найкращих в Україні завод з переробки меду. Сюди пасічники з усіх куточків держави привозять дюжини солодкого наїдку. Тут фахівці його досліджують і ретельно перевіряють на якість.
Цьогоріч на підприємстві планують виробити 500 тонн продукту. Та от мед зі Львівщини не портрапляє на полиці українських магазинів. Оскільки, на цей лігумінт є неабиякий попит в Австрії, Польщі, Італії, Канаді та Іспанії. Там ж баночки з солодким смаколиком вмить розлітаються з прилавків.
Відтак, цьому невеликому підприємству вдастся виручити з проданої продукції понад мільйон євро за рік, залучити вигідні закордонні інвестиції та прославитись на увесь світ медовим смаком.