Чиновники облавтодору закупили дорогі та модні автівки для «обстеження та нагляду за автомобільними дорогами»
Про жахливий стан автошляхів не казав хіба що лінивий. Дорожники натомість мляво виправдовувалися. Мовляв, ми працюємо – але коштів на ремонт доріг бракує. Та виявляється, що гроші «на ремонт доріг» і гроші «на себе» — це різні речі.
Порівняти це вирішив житомирець Дмитро Ткачук – і написав відповідні запити до обласної служби автодоріг та до Державного агентства автомобільних доріг України. «Обласні керівники мій запит просто проігнорували, не відповівши взагалі, — каже чоловік. – А з Києва надійшла відповідь, яка видалася доволі цікавою».
Судячи з відповіді на запит, в обласній службі автодоріг працюють 36 чоловік адмінперсоналу. Сумарно вони отримують 240 тисяч зарплати за місяць. Іншими словами, середня зарплатня у цій установі — майже 6700 гривень! Тож забезпечені чиновники автодору досить непогано – чого не скажеш про опікувані ними дороги.
“Але найбільше мене вразив інший факт, — каже пан Ткачук. – Виявилося, на балансі цієї контори є одразу п’ять автівок. Одна з них – мікроавтобус «Газель», а чотири інші – доволі недешеві іномарки: позашляховики «Тойота Прадо» та «Міцубіші Паджеро», стильна «Ауді А6» та «скромна» «Тойота Авенсіс». Загальна ринкова вартість цих чотирьох машин складає півтора мільйона гривень!
Найцікавішим стало те, яким офіційно є цільове призначення цих «крутих» автівок. У відповіді, яку я отримав, чорним по білому написано – «обстеження та нагляд за автомобільними дорогами області». Ось так. Виходить, що чиновники закупили дорогі та модні автівки, бо тільки на таких можуть обстежувати наші дороги. Дешевші машини, вочевидь, для цього не підійдуть – розваляться на ямах і вибоїнах.
«Я вирішив з’ясувати, чи правомірними були закупівлі таких дорогих машин, — каже житомирець. – Тож написав офіційні запити до прокуратури, фінансової інспекції та антимонопольного комітету. Попрохав перевірити доцільність придбання таких машин чи було дотримано процедури тендерних закупівель та цільового використання дорогих авто».
Дмитро Ткачук з нетерпінням чекав відповідей. Зрештою вони надійшли – і стали чудовою ілюстрацією ще однієї крилатої фрази: рука руку миє.
Пан Дмитро показує три листи від органів контролю. «Дане питання належить до компетенції Держфінінспекції», — мовить лист від Антимонопольного комітету. «Ваше звернення направлено у Антимонопольний комітет», відповідають з фінінспекції. «Направляємо ваше звернення у фінінспекцію», — не мудрує лукаво прокуратура. «Виходить, що три органи контролю не можуть між собою розібратися – до чиєї компетенції належить контроль за марнотратством у Службі автомобільних доріг», — каже Дмитро Ткачук.
Не відповіді, а справжній «футбол» відписками! Кожен кивнув на іншого, а розбиратися не хоче ніхто.
Ех, правий був Гоголь, тисячу разів правий, коли писав, що у нас є дві біди – дурні та дороги!
Сергій БОВКУН
А, що думаєте про такий стан речей Ви — дорогі наші читачі. Цікаво буде подивитись на Ваші коментарі