У БориславіВивчаючи історію, ми зустрічаємось з фактами, коли народи багатьох країн пам’ятають та вшановують своїх героїв, які продовжують своє життя у народному епосі: сагах та баладах, піснях і легендах

Найвідомішими і незабутніми у світі є спогади про трьохсот спартанців, які на чолі із своїм царем Леонідом ціною власного життя зуміли протистояти багатотисячному війську завойовника Ксеркса. Небесними спогадами про героїв, в нашому нічному небі періодично з являються та стрімко пролітають метеоритним потоком «Леоніди».

У давні часи селами та містами України ходили та оспівували героїзм та звитяги українських козаків кобзарі, співаючи «Думу про козака Голоту», «Пісню про Байду» та інших українських героїв. За те, що своїми піснями кобзарі підіймали бойовий дух та жагу до свободи українського народу, вони жорстоко переслідувались владою.

Незламний дух свободи та відданості рідному краю повів юних українських гімназистів на захист рідної землі у січні 1018 року від чужого нашестя . Їх було триста. Молодих , відважних юнаків, яких часто порівнюють з Героями Спарти. Та слід пам`ятати, що спартанці були бувалими воїнами і не раз «дивились смерті в очі» , а наші юнаки навіть не бачили життя. Також слід знати, що юнаків Спарти з ранніх років навчали до бойових мистецтв. Той факт протистояння київських гімназистів досвідченому ворогу у бою під Крутами, показує що вони вміли володіти зброєю.

Україна не забуває своїх героїв. Щороку на честь Героїв Крут проводять патріотичні заходи, а Львівському військовому ліцею присвоєно ім’я Героїв Крут.

У нашому місті вже чимало років стрілецький клуб «Галицький стрілець» проводить навчальні стрілецькі турніри, присвячені Героям Крут. До речі, цього року у підготовці до турніру взяли участь учень Львівського військового ліцею імені Героїв Крут Іван Колодійчик та від громадської організації «Самооборона Борислава» Степан Сторонський, які показали учням прийоми володіння зброєю та правильне розбирання та складання бойової зброї. Голова ради директорів ВТК «Сяйво» Володимир Голобутовський забезпечив проведення турніру, на якому молодь Борислава оволодівала прийоми влучної стрільби із пневматичної зброї та малокаліберної вогнепальної снайперської. Слід відзначити, що влучного вести стрільбу навчено чимало молоді. Дуже багато юнаків та дівчат просять дозволу і надалі приходити на заняття стрілецького клубу, та, на жаль цьому заважають багато, поки що непереборних обставин. «Гордіїв вузол» проблем стрілецького клубу полягає, можливо, у практичному нерозумінню окремими посадовцями важливості питання навчання молоді грамотному поводженню зі зброєю.

У квітні місяці цього року відбудеться черговий призов наших юнаків до лав Збройних Сил України. І знову, чимало юнаків, не вміючи навіть тримати гвинтівку підуть захищати нас. Приклад розуміння важливості попереднього навчання показала президент маленької прибалтійської держави Литви Даля Грібаускайте, яка сама навчилась вправно володіти зброєю. Постає запитання, а чому наші депутати соромляться цього, чому бувші вояки АТО «не мають часу» приділити увагу підростаючим юнакам та й дівчатам, чому не працюють у цьому напрямку депутати. Чому за кордоном, школярам дають безкоштовно постріляти, бо там наявність стрілецьких тирів у місті є ознакою культури, а в нас все ліквідовано і тримається тільки завдяки «фанатизму» окремих людей.

Харцери, скаути та інші молодіжні організації за кордоном вчать молодь перемагати в екстремальних ситуаціях. Молодь опановує прийоми самозахисту та захисту своєї країни. Ми глибоко вшановуємо пам’ять полеглих героїв, але для справжніх українців не прийнято скорботно коритись і миритись із неправдою та усякими зайдами, які зазіхають на нашу землю. Справжні козаки живить за принципом, сформульованим Тарасом Григоровичем Шевченком: Вставайте, кайдани порвіте і вражою злою кров’ю волю окропіте.

Я хочу звернутись до всіх мешканців не тільки нашого міста: «Встанемо на захист наших юнаків, заставимо чиновників не розкрадати навчальну зброю. Зобов’яжемо їх повернути у навчальні заклади можливість вивчати зброю. А не робити з наших юнаків «гарматне м’ясо». Державу захищають не тільки патріотичними піснями та танцями, але бойовим вмінням. А його здобувають у ході навчань та практичних занять ще під час навчання у школі.

Віталій ГНІДЕНКО,
голова ССК «Галицький стрілець»

На знімку: молоді стрільці Борислава.

Джерело: Нафтовик Борислава