І.ФранкоТитанічна праця І. Франка полишила великий слід в українському державотворчому процесі, і ми, «лупаючи ту скалу», повинні сумлінно слідувати за його прикладом

28 травня біля пам’ятника Іванові Франкові у Дрогобичі, згідно програми «Країни Франкіани» – 2016, відбулася знакова подія: за участі священиків УГКЦ та УАПЦ пройшла громадянська панахида з нагоди сторіччя відходу Івана Франка у вічність, яку очолив владика Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП архієпископ Яків

Після урочистої панахиди її учасники поклали квіти до пам’ятника великого українця.

Після панахиди, до її учасників звернувся міський голова Тарас Кучма, який наголосив на значимості вшанування пам’яті Івана Франка не лише його земляками, але й всією Україною.

Чиновник зазначив, що титанічна праця І. Франка полишила великий слід в українському державотворчому процесі, і ми, «лупаючи ту скалу», повинні сумлінно слідувати за його прикладом та виконувати передані нам заповіти.

Згодом, до присутніх звернувся, онук Івана Франка – Роланд Франко, який із сльозами на очах, проаналізував роботу свого діда, зазначивши, що праця І. Франка, як і багатьох інших визначних українців повинна слугувати для майбутніх поколінь зразком-постулатом в процесі розбудови сильної, чесної, розумної української держави.

Про видатну роль Івана Франка говорив і директор Народного дому в Дрогобичі Степан Яким, закінчивши свою промову «Думою про маму».

Свою шану І. Франку віддали і учні середніх класів Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені Івана Франка. Зокрема, учениця восьмого класу Мар’яна Кациміра виступила із піснею «Стежина», а учень дев’ятого класу Роман Шепіда продекламував Франкові «Каменярі».

Заключне слово мала професор, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка – Надія Скотна, яка через призму Франкової епістолярної спадщини спробувала ще раз наголосити присутнім про вартісність Франкового слова і його різнобічної діяльності для українського суспільства в минулому, сьогоднішньому та майбутньому.

Після панахиди, подальші заходи, присвячені пам’яті Івана Франка, продовжилися в його родинному селі Нагуєвичі, де учасники уже четвертої, найбільш насиченої, ювілейної Літературно-мистецької академії «Країна Франкіана» – 2016 здійснили екскурсію у Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» відвідавши меморіальний будинок Івана Франка, музей-садибу батьків Івана Яковича Франка, художньо-меморіальний комплекс «Стежки Івана Франка».

На цій ноті й відбулося закриття Літературно-мистецької академії «Країна Франкіана – 2016″.

Володимир ГАЛИК,
кандидат історичних наук,
доцент ДДПУ імені Івана Франка
Світлини автора