З недавніх пір увагу дрогобичан на вулицях міста привертає амбітне гасло: «Дрогобич потребує перемін! Приєднуйся до команди В.Ямельницького»
Чи означає це, що відомий в місті підприємець та політик Володимир Ямельницький тим самим заявив про наміри боротися за крісло міського голови? Щоб з’ясувати це, ми запросили пана Володимира на розмову.
— Володимир Ярославович, то що означає гасло «Дрогобич потребує перемін!» і яких саме?
Перш за все, я хочу привітати дрогобичан та гостей міста з наступаючим святом – Днем Незалежності України! Найголовніше, що сьогодні потребує кожен з нас – це Мир. Бажаю Вам, дорогі земляки, мирного неба над головою та миру і спокою у Ваших оселях, добробуту та процвітання Вашим родинам! Разом з тим хочу побажати всім якомога скорішого відновлення реальної Незалежності нашої України, встановлення кордонів у межах, визнаних світовою спільнотою, економічного зростання та розвитку!
Що стосується гасла «Дрогобич потребує перемін!», то хочу сказати, що місто потребує цих перемін негайно, інакше ми перетворимося на депресивну територію, з якої масово виїжджатиме молодь, і тут доживатимуть віку лише пенсіонери. Змінювались міські голови, депутати, але їх перебування при владі позитивного результату не дало. Я сам дрогобичанин, тут проживає моя сім’я, тому з гіркотою спостерігаю, як протягом 24 років Дрогобич із економічного гіганта перетворився на суцільний базар. Ми хочемо змінити місто на краще, щоб воно стало місцем для комфортного проживання.
— Вся країна зараз переживає дуже важкі часи. Які конкретні позитивні зміни, на Вашу думку, можна зробити в Дрогобичі вже найближчим часом?
Конструктивних ідей є багато та їх розкриття займе багато часу. Тому хочу зупинитися на першочергових кроках.
Перш за все, потрібно поміняти саму філософію управління містом. Апарат чиновників, який нами керує, обходиться місту в 15 млн. грн. в рік. А ефективність такого керівництва, як ми бачимо, ніяка. Одним з багатьох прикладів цього є багатостраждальний похід в міську раду за тією чи іншою довідкою, який здійснила більшість дрогобичан.
У владі повинні бути прогресивні люди із новаторськими ідеями та бажанням працювати для Дрогобича. У нашій міській раді вже понад 20 років одні й ті ж самі посадовці тільки міняються кріслами, а в місті не відбувається ніяких позитивних змін.
Друге, що можна і треба робити вже – це робочі місця. Незважаючи на всю плачевність економічної ситуації, все таки малі підприємства продовжують працювати та наповнювати бюджет. Треба дивитись реально на речі – більшість великих промислових заводів та фабрик безповоротно втрачено, відновити їх роботу неможливо. Але їх території можуть послужити промисловими майданчиками для великої кількості дрібних та середніх виробництв, які в сумі наповнюватимуть бюджет не менше. Але щоб прийти на ці майданчики малому та середньому бізнесу потрібні гарантії та сприяння від влади. Знаю особисто роботодавців, які готові вкладати кошти для створення таких підприємств, однак ті умови, які ставили представники влади, не були прийнятними для розвитку бізнесу. Якщо ж буде прогресивна влада, то створення робочих місць може розпочатись незважаючи на труднощі в економіці.
Третє, що потрібно змінювати в Дрогобичі – це покращення інфраструктури. В Дрогобичі дуже слабо розвинутий сектор організації дозвілля, відпочинку, спорту, відсутні кінотеатри, спортивні майданчики, басейн і т.д. Але розв’язання цієї проблеми стане можливим, як тільки почнуть створюватись робочі місця — рух коштів одразу ж оживить економічну ситуацію в місті. Дрогобичанам має бути комфортно у себе вдома, щоб можна було де відпочити, і з дитиною погуляти, і де її оздоровити. Приміром, нонсенс є те, що у такому великому місті немає навіть дитячого басейну, батькам доводиться возити дітей в Трускавець, а це вкрай незручно.
Дрогобич тільки тоді реально отримає шанси на розвиток, якщо все вищеперечислене почне з’являтися в нашому місті.
— Починаючи з 2010 року Ви є депутатом Дрогобицької міської ради. Чому, маючи певні важелі впливу на владу, Ви не стали впроваджувати свої ідеї?
Так, справді, в міську раду я пройшов як мажоритарник по виборчому окрузі №8 (вул.Кн.Ольги та В.Великого). Надії і сподівання були великі, однак уже за короткий час тодішній міський голова Олексій Радзієвський сформував підвладну собі депутатську більшість, яка голосувала за помахом руки, по-суті, обслуговуючи його інтереси. В результаті, в місті була створена ціла схема роздачі земель під садівництво з подальшим переведенням їх під будівництво, проводились економічно необґрунтовані приватизації, хаотичне будівництво МАФів, передача активів на баланс області, появився будівельний майданчик у парку культури та відпочинку і т.д. Зробити щось в такій ситуації, перебуваючи в абсолютній меншості, було неможливо.
Та все ж Ви робили спробу потрапити у керівний апарат – Вам не вистачило лише кілька голосів для обрання на посаду заступником міського голови. Ви були готові співпрацювати із цими людьми, які , як Ви ж зазначили, лише змінюють крісла протягом 20 останніх років?
Якщо взяти до уваги те, що уже в жовтні вибори, такий крок виглядає справді нераціональним. Але, як я вже наголошував, Дрогобич потребує перемін негайно. І чим швидше при владі будуть люди, які хочуть реально працювати на благо міста, тим більше шансів вийти із стану затяжного занепаду.
— А що означає друга частина заклику «Приєднуйся до команди В.Ямельницького?». Хто входить у Вашу команду. І яким критеріям повинні відповідати ті, хто хоче працювати з Вами?
Починаючи ще з 2010 року мені вдалось об’єднати навколо себе цілеспрямованих людей, які люблять своє місто і готові працювати для Дрогобича. В основному – це молоді люди, вчителі, лікарі, підприємці, які ніколи не були на жодних чиновницьких посадах, проте змогли досягнути успіху у професійній діяльності. Можна так сказати – самі зробили себе. Але я готовий до співпраці з усіма, хто має цікаві ідеї та пропозиції щодо покращення життя в нашому місті. Тому запорошую приєднатися до нас.
Звідси вже остаточно напрошується висновок, що робите заяву про участь у виборах на посаду міського голови Дрогобича, адже робити ті чи інші перетворення можна лише маючи такі вповноваження. Чи не так?
Так, я маю намір позмагатись за посаду міського голови Дрогобича, оскільки відчуваю, що маю вже достатньо досвіду управлінця і водночас ще достатньо енергії для втілення своїх задумів. Маю своє бачення та ідеї як підняти місто на якісно вищий рівень.
— Якими рисами, на Вашу думку, має володіти міський голова, щоб його діяльність була ефективною і приносила користь громаді?
Перш за все, це повинна бути людина з вольовим характером, харизмою. Потрібно бути реальним господарником, дотримуватись даного слова, вміти сказати «ні» людям та ситуаціям, які не є корисними для громади. Також необхідно бути лідером, вміти об’єднати навколо себе команду професіоналів. І, що важливо, не бути маріонеткою в руках певних економічних чи політичних кіл.
Хочу зазначити, що сьогодні оплата праці чиновника така, що робота на посадах у владі прирівнюється до волонтерства. Я не йду владу заради заробляння грошей, я є досить забезпеченою людиною але відчуваю, що своїм досвідом зміг би прислужитися громаді. Мені б дуже хотілося, щоб Дрогобич був процвітаючим містом, містом в якому було б комфортно проживати і дітям, і дорослим, і людям похилого віку. Я, як батько, дуже б хотів, щоб хоча один з моїх синів, коли виросте, залишився в Дрогобичі. І так хотіли б багато дрогобичан, щоб їхні діти не їхали в далекі світи, а були близько. Для цього необхідні умови та гідний рівень життя. Тож ми всі разом заради нашого майбутнього, майбутнього наших дітей повинні об’єднатися і зробити наше місто затишним та комфортним, містом, в якого є майбутнє.
Розмову вела Віра Чопик
Чи знаєте, що таке кличний відмінок?