Все більше українців хочуть залишитися в Польщі назавжди або виїхати до іншої, більш привабливої країни
Такими є результати другого соціологічного дослідження інтеграції українських заробітчан у Польщі, яке провів аналітичний центр Gremi Personal.
Попереднє опитування на цю тему центр проводив у лютому 2020 року. Цьогорічні результати дозволили порівняти зміни тенденцій та планів наших трудових мігрантів впродовж пандемічного року.
Отож, з України стабільно виїжджає молодь віком до 39 років. Частіше всього до Польщі прибувають освічені українці: 47,8% з професійною освітою, 28,4% з вищою.
Переважна більшість українських заробітчан (68,3%) задоволені роботою в Польщі. Все через те, що тут:
- більша зарплата, ніж в Україні (так вважає 80,6% респондентів);
- стабільна економічна ситуація (27,9%);
- легше отримати робочу візу чи дозвіл на тимчасовий побут, ніж в іншій країні ЄС (25,4%).
Проте, 18,6% наших трудових мігрантів незадоволені ставленням поляків до працівника-українця, а 2% відчувають ущемлення в щоденному житті (минулого року таких було аж 26%).
Наші громадяни покидають Україну через:
- безробіття (70,9% опитаних);
- погану економічну ситуацію (49%);
- відсутність перспектив (23,2%);
- політичну нестабільність (22,8%);
- корупцію (14%);
- війну на Донбасі (7,2%);
- втрату бізнесу (4,1%);
- злочинність (1,2%);
- погану медичну систему (3,1%).
Багато українських заробітчан взагалі не планують повертатися додому – 35,1%, що на 5% більше, ніж рік тому, а 37,3% розглядає Польщу виключно як можливість заробітку з наступним поверненням до рідних в Україну. Разом з тим, 46,4% розглядають варіанти інтеграції в польське суспільство, щоб залишитися тут жити.
Стосовно інших показників, то 59,7% українців планують отримати чи мають карту тимчасового побиту в Польщі, а 66,5% не проти мати карту сталого побиту.
До того ж, 51,7% опитаних хочуть чи уже переслили свою сім’ю до цієї країни (минулого року таких було на 10% менше).
Майже 40% українців планують заснувати власну справу в Польщі (порівняно з 25% у 2020 році), а 55,5% – купити нерухомість тут найближчим часом (минулого року таких було 34%).
Дані інтеграції, а також прагнення відкрити власну справу та придбати нерухомість в Польщі, підтверджують, що значна частина українців розглядає цю країну місцем свого постійного проживання.
Дослідження показало, що польська влада вдало скористалася ситуацією в Україні та робить все можливе, щоб затримати заробітчан у себе якнайдовше.
Проте, багато з наших мігрантів (54,1%) не проти, за можливості, змінити Польщу на іншу державу. Українці хотіли б переїхати до: Німеччини, скандинавських країн (42,5% опитаних, порівняно з 22% у 2020 році), Чехії, Канади, США.
Чтоо??
Все залежить як завжди від самих людей..Був період при В.Ющенко,коли у нас по статистиці начебто приблизно-середня зарплата була як десь мінімальна в Польщі..