держзрадаДержавне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо вчинення головою політради партії «Опозиційна платформи – За життя» Віктором Медведчуком і депутатом від «ОПЗЖ» Тарасом Козаком державної зради.

Про це у своєму Telegram-каналі написав народний депутат від «Євросолідарності» Олексій Гончаренко й оприлюднив фото відповідного листа від Офісу генпрокурора, пише УНІАН.

«ДБР відкрила кримінальне провадження про державну зраду Медведчука і Козака. Таку інформацію я отримав від Офісу генпрокурора у відповідь на мою заяву про вчинення дій Медведчуком і Козаком, які підпадають під статтю 111 Кримінального Кодексу України (державна зрада). Мою заяву долучили до матеріалів кримінального провадження, яке уже ведеться Державним бюро розслідувань», – написав він.

Гончаренко зазначив, що його заява стосується висловлювань Медведчука (в тому числі у поєднанні з діями, вчиненими його однопартійцем Тарасом Козаком) в інтерв’ю російському пропагандистському телеканалу RT.

«Там Медведчук коментував питання, які стосувалися введення санкцій РНБО щодо Козака, а також анулювання ліцензій 112, ZIK та NewsOne. Тоді він допустив ряд висловлювань, які можна трактувати як державну зраду», – пояснив депутат.

У прес-службі ДБР на звернення УНІАН щодо цього поки що не надали роз’яснень.