Постійно користуюсь різними моделями MacBook з початку 2016-го

Пишу цей текст вже на п’ятому особистому ноутбуці Apple MacBook. Буквально зрісся з macOS, але справа не лише у простоті використання цієї операційної системи. У MacBook вистачає інших користувальницьких переваг, які також важливі.

Найважливіші переваги в одному матеріалі.

1. У MacBook максимально зрозумілий для кожного модельний ряд

Масовий MacBook Air, потужніший компактний MacBook Pro на 13 дюймів, а також 16-дюймовий MacBook Pro з максимальною продуктивністю для тих, хто працює з візуальним контентом та іншим складним софтом. Усього три моделі.

Так, у кожному з цих випадків є додатковий вибір щодо накопичувача, ОЗУ та інших особливостей, але не більше. Прекрасно розумію, що для моїх завдань із головою вистачає MacBook Air, тому можу брати новий раз на пару років, не оглядаючись на тонни специфікацій. Не морочуся всією цією нісенітницею і отримую класний досвід використання ще на пару років.

2. Ноутбуки Apple дуже збалансовані та дуже технологічні

Який ноутбук можна назвати оптимальним? Для мене це той, у кого все перебуває в балансі. Він має бути досить компактним, але досить автономним. Його продуктивна начинка не повинна призводити до постійного перегріву та тротлінгу.

Всі можливі нововведення Apple впроваджує без будь-яких роздумів. І більшість із них стають революцією.

Яскравим прикладом в даному випадку можна вважати той самий перехід на архітектуру ARM, про яку сказано вже дуже багато.

3. Apple не намагається дивувати всіх нас марними фішками

Завжди вважав, що для кожного конкретного завдання потрібен окремий пристрій. Саме тому не розумію, чому багато виробників ноутбуків на Windows кинулися збирати трансформери з варіантом використання у вигляді планшета.

Важливо розуміти, що та сама операційна система не може бути заточена відразу і під сенсорне управління, і під курсор. Ще за часів Windows 8 з переключенням на інтерфейс Metro були подібні спроби, але успіхом вони не увінчалися.

Більше того, ноутбук з розгорнутим на 360 градусів екраном все одно не стає повноцінним планшетом, який можна використовувати для читання, веб-серфінгу, перегляду новин і таке інше. Все-таки габарити для цього абсолютно не ті.

Здається, що набагато простіше використовувати повноцінний ноутбук з класичною конструкцією на зразок MacBook і будь-який з iPad, який по кишені. Наприклад, у мене найпростіший на 128 ГБ минулого покоління, який закриває всі планшетні питання.

Звичайно, Apple також намагається грати в трансформацію разом з iPad Pro та клавіатурою, але це виглядає більш виправдано.

4. Найбільш зручна екосистема Apple

У Apple вистачає технологій, які пов’язують її гаджети в єдину екосистему. Handoff дає можливість розпочати роботу на Mac вдома чи в офісі, а продовжити на iPhone. Зручно реалізовано бездротову передачу даних через AirDrop.

Є безліч фішок, які знаходяться на межі програмного та апаратного забезпечення. Наприклад, за допомогою Sidecar iPad можна перетворити на додатковий монітор для Mac, а AirPlay дає можливість транслювати картинку з Mac на Apple TV.

Не можна не відзначити і просте перемикання між iPhone та Mac навушників AirPods. У моделей з приставкою Pro та Mac є автоматичний вибір джерела, але його вдасться дуже швидко поміняти і вручну. Загалом екосистема у всіх проявах.

Загалом, додаткових можливостей усередині екосистеми є маса. До них не буде доступу під час переходу на Windows.

5. Наступність у дизайні всіх MacBook

6. Ноутбуки Apple ремонтують у будь-якому «підвалі», оперативно

7. MacBook дуже просто продати на вторинному ринку за гарною ціною

8. У ноутбуків Apple дуже передбачувана ціна використання

Якщо коротко, я вибираю MacBook тому що:

  • Зрозумілий модельний ряд. Усього три варіанти в лінійці з мінімальним розбігом за характеристиками. Жодних мук вибору.
  • Баланс та технологічність. Рівно нуль компромісів між продуктивністю, автономністю, розміром та нагріванням.
  • Ніяких марних фіч. Ноутбук не повинен перетворюватися на марний планшет. Сам у цьому впевнений на усі 100%.
  • Робота в екосистемі Apple. MacBook тісно пов’язаний із iPhone, iPad, AirPods і навіть Apple Watch. Windows так не може.
  • Спадкоємність у дизайні. Навіть розмір той самий — у мене один шкіряний чохол-конверт уже понад три роки.
  • Простота обслуговування. Чекати на запчастини потрібно недовго, а провести ремонт можуть у будь-якому сусідньому ТЦ.
  • Ліквідність на вторинному ринку. Якщо не скупитися з ціною, продати MacBook можна за тиждень.
  • Зрозуміла ціна користування. Вартість на вторинному ринку завжди зрозуміла, тому можна розрахувати ціну при заміні на місяць

Усього цього вже достатньо, щоб вибрати саме ці ноутбуки. Більше того, у всьому перерахованому вище майже не брала участь сама macOS, яка здається набагато зручнішою, зрозумілішою та інтуїтивнішою операційною системою.