Понад 4 тисячі вимушено переміщених осіб з початку повномасштабного вторгнення окупантів на наші землі були змушені мігрувати з зони бойових дій та прибули в Стебник.

Із наближенням початку навчального року – керівництвом міста було поставлено завдання переселити ВПО із навчальних закладів в комфортабельні оселі. Перший вагомий крок в цьому напрямку зробили – 23 серпня на День державного Прапора у місті Калійників урочисто вручили ключі від повноцінних осель вимушено переміщеним особам, які стали в чергу на отримання житла, передає ДНК.

32 квартири облаштували на вулиці А.Мельника в приміщенні колись занедбаної споруди освітнього гуртожитка. В будівлі провели повне перепланування кімнат та капітальний ремонт покрівлі, фасаду, підвели необхідні комунікації. Як наслідок – в будинку облаштували 32 кімнати (4 однокімнатних та 28 двокімнатних осель), розрахованих для 150 людей.

Роботи виконували у три зміни понад 150 будівельників, серед яких працювали і люди з числа ВПО, що мешкають в Стебнику. За сумлінно виконану роботу у стислі терміни міський голова Дрогобича вручив головному генпідряднику будівництва – Івану Демку, керівнику компанії «Еко-тепло» почесну грамоту.

На врученні ключів від нових осель був присутній і президент міста-побратима Дрогобича Битома – Маріуш Волош. Саме громада Битома на прохання Тараса Кучма долучилася до ремонтних робіт стебницького гуртожитку. У місто Калійник було скеровано будівельні матеріали та плитку, якою викладені душові кімнати та робочі поверхні кухонь в будинку. За непосильну допомогу громаді Дрогобича міський голова Тарас Кучма вручив Маріушу Волошу орден за меценатство та благочинність.

Додамо, реконструкцію гуртожитку розпочали у червні поточного року у межах обласної Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області, коштів місцевого бюджету та спонсорських коштів. Загальна вартість об’єкту 25 мільйонів гривень, з яких 10 мільйонів гривень –кошти виділені із обласного бюджету. Нові оселі перебуватимуть у комунальній власності міста.

Загалом, дрогобицька громада одна з перших громад в області, в якій створено уповноважений орган для обліку внутрішньо переміщених осіб, що потребують житла для тимчасового проживання. Зазначені функції покладено на Департамент міського господарства Дрогобицької міської ради.