Опікунці сестер Степана Бандери Анні Рудник надали звання почесної громадянки Дрогобича
Сьогодні, 24 грудня, сесія Дрогобицької міської ради ухвалила рішення, згідно з яким членкині ОУН-УПА, опікунці сестер Степана Бандери Анні Рудик надано звання Почесної громадянки Дрогобича.
Міський голова Тарас Кучма, вручаючи нагороду, звернувся до почесної містянки такими словами:
«Щиро схиляюся перед Вашою нескореністю, силою духу, з якими Ви ішли по життю. Як людина, що незрадливо кожним своїм помислом і діянням служила рідному народові, Ви нині надихаєте нас до побудови тої України, за яку полягло не одне покоління патріотів. Ви знаєте справжню вистраждану ціну нашої незалежності. Викарбуваний сльозами і кров’ю спадок Вашого роду не дасть ніколи нам забути, якою була дорога до волі України».
Нагадаємо, що Анна Рудник походить зі славного роду української інтелігенції Мірчуків, коріння якої тягнеться зі Стрийщини.
Народилася вона у заможній національно свідомій сім’ї. За зв’язок і допомогу УПА родина потрапила під приціл системи. Матір з чотирма доньками заслали на Урал, батько, який вже ніколи не побачив більше дружини і дітей, помер на каторжних роботах із будівництва Транссибірської магістралі.
Згодом матері з доньками поталанило повернутися на рідну землю. До часу розпаду Радянського Союзу вони змушені були зберігати непорушну мовчанку про трагедію родини. Варто зазначити, що справжнє ім’я пані Анни – Володимира. Аби отримати шанс здобути освіту і вдруге не потрапити в лабети радянських функціонерів, донька політв’язня історію свого роду скрила під чужим іменем.
У час незалежної України Анна Рудник, як членкиня ОУН-УПА, заопікувалася двома сестрами Степана Бандери Оксаною та Володимирою у Стрию. Окрім медичної допомоги (за фахом Анна Рудник медсестра), жінка стала для них посестрою. Саме їй дві останні представниці роду Бандери на схилі віку відкривали свої душі. Анна Рудник активно доклалася до збереження багатьох життєписних відомостей про родину Бандери. Коли Володимира та Оксана Бандери відійшли у засвіти, Анна Рудник перебралася до Дрогобича, де мешкає її племінниця.
Поважний вік не стає на перешкоді патріотичній невтомності цієї легендарної жінки. Вона збирає докупи усі нотатки, світлини, ретельно закарбовує на папері спогади, виступає по школах, у бібліотеки яких передає рідкісну патріотичну літературу.
Анна Рудник – частий гість міських заходів, на яких мовою історичної правди на власному життєвому прикладі і взірцевому служінню Україні родини Степана Бандери щоразу зворушує глибини людських сердець.