дитячий алкоголізмП’ятьох дітей, найменшому з яких сім з половиною років, у День вчителя “швидка” забрала у стані алкогольної коми

2 жовтня швидку допомогу викликали аж до п’яти школярів. У всіх діагностували алкогольну кому. Діти були непритомні. Найменшим пацієнтам – 7,5 (!) і 10 років. І це – дівчатка…

Одна з них – з неповної сім’ї, друга – з цілком благополучної. За словами головного лікаря станції швидкої допомоги міста Львова Наталії Поважук, медикам часто, особливо на свята, доводиться виїжджати на такі виклики, але одразу до стількох дітей – таке було вперше.

2 жовтня у школах відзначали День вчителя, ймовірно, випадок пов’язаний саме з цим, – розповіла Наталія Поважук.

Це були діти віком від 7,5 до 15 років, з різних районів міста, яких доправили до лікарні з алкогольним сп’янінням та гострою алкогольною інтоксикацією, – уточнює Володимир Козій, заступник головного лікаря Львівської станції швидкої меддопомоги.

Вживали ці діти різне спиртне, від горілки та вина й аж до пива, – зазначає Дмитро Квіт, головний лікар міської дитячої лікарні. – Найменшій дитині сім з половиною років. Вони потрапили до нас у важкому стані, з алкогольним отруєнням, деякі зі сплутаною свідомістю, або у непритомному стані. Дитячий мозок незрілий і важче сприймає алкоголь.

Лікарі кажуть, що алкоголь швидше руйнує дитячу психіку, в дитини настає швидке звикання до нього…
Цих незвичних пацієнтів медики вже пролікували (вони пробули в реанімації добу-півтори) і виписали додому, а про те, що сталося, повідомили соціальні служби, прокуратуру і в райадміністрації.

Загалом з початку року в міській дитячій лікарні зафіксували 17 схожих випадків. Торік, кажуть, їх було ще більше, до 30-ти. “Вочевидь, роз’яснювальна робота з батьками дала результат”, – сподівається Дмитро Квіт. Зі слів головного лікаря, найчастіше діти пробують алкогольні напої з цікавості, під впливом компанії та на святкуваннях, де вже 12 – 13-річні підлітки вживають спиртне з дозволу батьків…

Ірина ШЕЛУПЕЦЬ