Вимогу громадських активістів щодо слухань по сміттєпереробному заводу влада взяла до уваги
Сьогодні, 3 червня, відбулося позачергове засідання сесії Дрогобицької міської ради, на якому розглядали питання про виділення земельної ділянки під будівництво сміттєпереробного заводу фірмі «INSIL». На сесію прибули активісти міста, які після виголошення вимоги-звернення відкласти розгляд цього питання, ускладнювали роботу сесії акомпанементом криків і вигуків.
У вимогах активісти розійшлися: одні критикували появу сміттєпереробного заводу через його ймовірну шкідливість, інші заявляли про підтримку будівництва такого заводу, однак наполягали на дальшому обговоренні питання на громадських слуханнях.
В. о міського голови,секретар міської ради Тарас Метик прийняв вимогу активістів до уваги і оголосив про припинення розгляду цього питання з дальшим винесененням його на обговорення громадських слухань. Однак запал висловитися по темі сміттєпереробного заводу у залі не вщухав.
Перед присутніми, зокрема, виступив заслужений лікар України Олександр Чебаненко, який і встановив контакт Дрогобича з німецьким інвестором. Він відзначив, що йдеться про сучасні і нешкідливі технології, додавши, що у Дрогобича залишається небагато часу — всього до 10 червня місто має визначитися із земельним питанням. У разі невизначеності місце Дрогобича в інвестиційному проекті посяде Полтава.
Непереконливим для огорнених сплеском емоцій представників громадськості був виступ члена робочої групи з питання сміттєпереробного заводу Володимира Кондзьолки, який передусім наголосив, що підставою будь-яких висновків може бути документ. Основний документ, зі слів промовця, це проект заводу, але для його створення має бути виділена земельна ділянка. Лише тоді можна залучити фахівців для оцінки шкідливості проекту. Ситуацію, що склалася, Володимир Кондзьолка прирівняв до терез, на вагах яких з одного боку є 60 млн. грн., а з іншого — сумніви. Тому так чи інакше вибір потрібно робити. Промовець запросив найголосніших критиків у залі виявляти ініціативу і долучатися до робочої групи — таким чином демонструвати себе в ділі, а не на словах.
Позицію Народного депутата України Богдана Матківського передала його помічник Ольга Головкевич. З її слів, нейтралізувати конфліктний заряд між владою і громадськістю можуть громадські слухання з питання побудови сміттєпереробного заводу.
У ряді виступів депутатів міської ради звучали застереження про наявність підводних каменів проекту, зокрема незрозумілість з реєстрацією підприємства-інвестора, підозрілі зміни у її керівному складі. Були і такі, що заявляли про потребу підтримати цей проект, нагадавши сміттєву кризу, яка спіткала місто у 2007 р., коли Дрогобичу був перекритий доступ до Броницького сміттєзвалища.
Припинив широку дискусію в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. Він висловив певність, що цей проект вартий уваги, бо покликаний принести у місто зміни. Також керманич міста заявив, що радо дослухається до альтернативних пропозиції, спрямованих на позитивні зміни у Дрогобичі в цьому напрямку, від активістів. А ще Тарас Метик попрохав громадський актив міста більше не приводити до зали організованих гучних «хороводів» і не вносити дисонанс у роботу сесії.
За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому