Московія має всі перспективи стати країною, через яку нинішня нафтова криза вдарить особливо болісно
Як стверджують експерти, в країні накопичилося стільки видобутої, але не проданої нафти, що вже заповнені
всі сховища. Як пише «Інтерфакс», використовуються навіть танкери, вартість фрахту яких збільшилася через ситуацію, що склалася до семи раз, передає Д-НК.
Зокрема, заповнений найпотужніший в ерефії нафтовий термінал — всі 37 його ємностей. Були пропозиції використовувати в якості сховищ для сирої нафти резервуари нафтопереробних підприємств, але від цього варіанту відмовилися. Адже нафтопереробні підприємства — особливі — з безперервним циклом виробництва, що не передбачає використання їх потужностей в якості сховищ. Втім, це можливо, якщо зупинити підприємства на плановий ремонт, але тоді економічний збиток буде просто колосальним.
В якості ємностей для зберігання сирої нафти в ерефії розглядають навіть залізничні цистерни. Загалом, є всі підстави говорити про найглибшу кризу. І ситуація з часом не буде змінюватися в кращий бік. Тому що вкрай несприятливі тенденції поки спостерігаються і на світовому нафтовому ринку.
Зокрема, біля берегів Нідерландів утворився справжній затор з танкерів, які протягом вже тривалого часу не можуть розвантажитися. Біля берегів Великобританії вже близько трьох місяців стоять танкери Stena Polaris і Andrea Victory, орендовані компанією British Petroleum для зберігання нафти. Нафтовий ринок Азії майже повністю контролюється Саудівською Аравією, відвантажує свою нафту покупцям з величезними знижками. І тому доведеться віддавати свою нафту чи не з доплатою, щоб хоч щось збути на цьому ринку. Зараз експерти оцінюють надлишок нафти на світовому паливному ринку в 25 млн барелів на добу, тобто — в четверту частину світового видобутку. А доступних ємностей для зберігання нафти вистачить, за оцінками експертів, не більше ніж на три місяці. І угода ОПЕК+ навряд чи вирішить проблему.
До травня очікується скорочення 9,7 млн барелів на добу. Однак експерти роблять поправку на те, що всі нафтові держави, так би мовити, «собі на умі». А, враховуючи напружені відносини між Московією і Саудівською Аравією, ці країни можуть спробувати обдурити один одного. Але в будь-якому випадку ерефію чекають серйозні проблеми. Починаючи з травня, РФ доведеться зменшити видобуток до 8,5 млн барелів на день, що є найменшим показником за період з 2002 року.
Замість стєкломоя нехай вживаютть…
Якось так )))
Здоров’я й успіхів!
Дякую за таке важливе використання справжньої назви східних загарбників — Московія!