Міжнародний туризм на Дрогобиччині має непогані перспективи, про це говорилось на польсько-українській конференції в Трускавці
В рамках мікропроекту «Розвиток фірм навколо-туристичного сектора польсько-українського транскордонного регіону на базі оборонної архітектури Першої світової війни» 4 липня в місті Трускавець відбулася інавгураційна конференція даного мікропроекту, організатором якої є Асоціація «Карпатський регіон» (Польща), Регіональна Ізба Господарча (м. Перемишль) та громадське об’єднання «Юрій Дрогобич» (Україна).
Загальною метою мікропроекту є господарський і туристичний просторовий розвиток польсько-української прикордонної зони, який буде реалізовуватись через інформування про пам’ятки оборонної архітектури та туристичні пропозиції, поліпшення функціонування фірм навколо-туристичного сектора та створення для них інвестиційних можливостей.
На початку конференції з вітальним словом до її учасників звернулася заступник директора департаменту міжнародного співробітництва та туризму, начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Оксана Погорілко, яка у своєму виступі наголосила на важливості подібних зустрічей та інформувала, що Верховна рада України ратифікувала Карпатську конвенцію і це значно сприятиме розвитку туризму. Обласна держадміністрація плідно співпрацює з Єврорегіоном Карпати, а на теренах Львівщини впроваджується сорок мікропроектів, двадцять з яких є туристичними і три з них на Дрогобиччині.
Про цілі та задачі мікропроекту розповів його керівник Маріуш Іванішин, також з польської сторони виступила директор замку в Красічині під Перемишлем. Надзвичайно цікавими були доповіді декана історичного факультету Дрогобицького державного педуніверситету Леоніда Тимошенка та професора цього факультету Богдана Лазорака, які розповіли про події сторічної давності (початок Першої світової війни) та військові баталії, що відбувалися на теренах Дрогобиччини. На основі архівних документів та родинних архівів Валеріана Уліцького з Дрогобича та Станіслава Рафала з Борислава науковці описали настрої наших земляків під час тієї війни. Відкриттям для багатьох учасників конференції стала інформація про захоронення австрійських, угорських, і навіть турецьких вояків на території міста Дрогобича та Дрогобицького району. Також Леонід Тимошенко зупинився на основних етапах війни, а саме наступі російських військ та їх відході й найбільш важливому стратегічному об’єкті на теренах Дрогобиччини, за який велися надзвичайно запеклі бої – горі Маківці, або як її називали військові – висоті 958.
Потім українські та польські партнери в групах ділилися власним баченням того, як цей проект має втілюватися в життя. Жваве обговорення, або як кажуть «мозковий штурм» кожної групи, що умовно представляли організаторів або координаторів, споживачів, владні структури, представників готельного бізнесу та перевізників давали «на гора» свої пропозиції, які доповнювалися ідеями інших груп. Все це вилилося формуванням конкретних пропозицій, що були озвучені, і звичайно, будуть опрацьовані.
Слід зауважити, що організаторами та координаторами цієї конференції були голова товариства «Юрій Дрогобич», експерт з питань економічного розвитку Володимир Кондзьолка та голова Центру розвитку української культури та самоорганізації, експерт з теорії суспільно-політичних організацій Тарас Плахтій.
Публікація про конференцію на сайті «Трускавецький вісник«.