екологія БориславаУ Львівській області міста Борислав, Стебник, Новий Розділ, Червоноград та Соснівка через екологічні показники є непридатними до життя

Про це під час всеукраїнської конференції на тему «Екозагрози. Як попередити та протистояти» розповів екс-директор департаменту агропромислового розвитку так екс- депутат Львівської обласної Ради, заступник голови екологічної комісії Осип Магур.

«За п’ять років депутатства у Львівській облраді, працюючи в екологічній комісії, я зіткнувся з такими проблемами, що у міста Борислав, Стебник, Новий Розділ, Червоноград, Соснівка, яке можуть стати зоною екологічного лиха та непридатними для життя . Якщо ознайомитись із моніторингами, які проводяться в останні двадцять років, екологічні показники там щодалі погіршуються. Забруднення повітря у Бориславі у 24 рази перевищує норму, води – у 18 разів, ґрунтів – у 54», — сказав Осип Магур.

Ці показники Осип Магур пов’язує із без господарської діяльністю щодо закритих шахт.
«Це пов’язано із видобутком нафти та шахтами. Так, коли шахту закривають, то мігруючі вуглеводні дають велику кількість шкідливих речовин. Через це у цих населених пунктах скорочується тривалість життя, високий рівень онкозахворювань та серцево-судинних захворювань. Проте, що там не можна жити ми звертались і до Верховної ради і місцевих рад, поки немає результатів. З часу останнього перепису населення, якщо у Бориславі з 35 тисяч людей залишилось 25 – це дуже добре», — додав Осип Магур.