У Дрогобичі через скарги пасажирів звільнили 6 водіїв громадського транспорту та ще 6 притягнули до відповідальності
У Дрогобичі через неналежне виконання функціональних обов`язків було звільнено шість водіїв громадського
транспорту на міських маршрутах, а ще шести водіям винесено адміністративне стягнення у вигляді догани і попередження.
Про це у ході доповіді про стан пасажирських перевезень у місті Дрогобич на засіданні Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради у четвер, 20 вересня, повідомив головний спеціаліст відділу економіки з питань підприємництва, транспорту і зв`язку Ігор Юзьвяк, передає ДНК з посиланням на ДНР.
Посадовець зазначив, що звільнення та притягнення до відповідальності водіїв відбулися на підставі неодноразових скарг пасажирів, які користувалися послугами з перевезення на тих чи інших міських маршрутах.
Окрім цього, під час доповіді щодо стану пасажирських перевезень було зазначено, станом на сьогоднішній день штат дільниці пасажирських перевезень, яка є у структурі комунального підприємства «Комбінат міського господарства» та надає послуги з перевезення пасажирів на усіх міських маршрутах загального користування, налічує 59 осіб, з яких чотири особи — інженерно-технічний персонал і 55 водіїв. Для забезпечення перевезень використовується 35 орендованих автобусів українського виробництва. Підприємство володіє власною матеріально-технічною базою та забезпечує весь технологічний процес власними силами.
Також, згідно з текстом доповіді, щодня на маршрути міста виїжджає ЗО автобусів, які здійснюють 334 оборотні рейси. Робота дільниці починається о 5-й годині ранку та закінчується о 23:30. Кожен водій перед початком робочої зміни проходить обов’язковий передрейсовий медичний огляд штатними медичними працівниками. Перед виходом на лінію та при поверненні в гараж автобуси проходять технічний контроль на КТП підприємства штатними контролерами технічного стану.
З січня 2018 року зріс розмір мінімальної заробітної плати приблизно на 16% і становить 3 723,00 грн. Ціни на пальне з січня по квітень 2018 року також зростали. Тому за січень – лютий робота дільниці була збитковою. А з березня по червень — з незначними прибутками. Фінансовий результат за січень – червень 2018 року є збитковим (- 170 312,37 грн).
За 6 місяців роботи було перевезено більш як 700 тис. пільговиків (на суму 2 млн 800 тис. грн). Протягом 2018 року дільниця не отримувала з міського бюджету жодних відшкодувань на витрати за пільговий проїзд пасажирів.
Протягом року підприємство надавало посильну допомогу транспортом на безоплатній основі для перевезення дітей учасників АТО, членів Братства ОУН – УПА, членів Асоціації інвалідів, членів товариства «Просвіта», членів спілки чорнобильців, дітей зі сходу, членів громадської організації «Лемківщина» для перевезення призовників та мобілізованих осіб, футбольної команди «Галичина», а також забезпечувало перевезення мешканців та гостей міста до міських кладовищ під час поминальних заходів. На ці заходи підприємство понесло прямих затрат ( пальне і зарплата водія) близько 90 тис. грн.
Діючий тариф на послуги з перевезення пасажирів, затверджений рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради №141 від 29.06.2017р. та становить 4 грн. На сьогодні така вартість проїзду є низькою, тому не забезпечує рентабельну роботу підприємства в цій сфері послуг, та покриття собівартості перевезень, що в свою чергу завдає збитки підприємству, та може спричинити зупинку роботи автобусів на маршрутах , погіршити технічний стан транспортних засобів, а особливо тих вузлів і агрегатів, що безпосередньо впливають на забезпечення безпеки перевезень. Погіршення стану транспортних засобів спричиняє часті зриви графіків руху, що є найбільшою підставою скаржитись для жителів міста.
Вирішення проблеми можливе у разі перегляду тарифів на перевезення пасажирів шляхом приведення їх до економічно-обґрунтованого рівня, який би забезпечив стале надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та належну реалізацію вимог статті 10 Закону України «Про автомобільний транспорт», згідно яким тарифна політика на автомобільному транспорті має задовольняти підприємницький інтерес, забезпечувати розвиток автомобільного транспорту, стимулювати впровадження новітніх технологій перевезень.
Також, як зазначено у доповіді, спільно з відділом інформаційної технології та аналізу виконавчого комітету ініційовано встановлення системи СР8 на всіх автобусах, валідаторів (компостери), зчитувач проїзних квитків «Карти дрогобичанина» та забезпечення автоматизації оплати проїзду, за допомогою мобільного телефону, смартфона, планшета та інших пристроїв.