Більшість політичних партій Швеції виступають за блокування будівництва ерефійського газопроводу «Північний потік-2»
Я повідомляє ДНК з посиланням на Sveriges Radio,
радіостанція опитала представників різних партій про їхнє ставлення до цього проекту, і майже всі вони висловилися за те, щоб перешкодити спорудженню магістралі.
«Північний потік-2» — це погана пропозиція як в плані енергополітики і екології, так і в плані політики безпеки. Ми активно виступаємо за те, щоб усіма можливими способами зупинити цей проект », — заявила уповноважена помірної коаліційної партії з питань ЄС Карін Енстрем.
Євродепутат від Християнсько-демократичної партії Швеції Ларс Адактуссон підкреслив, що «мордор не поважає міжнародне право», привівши в приклад ситуацію з Грузією і Кримом. Тому він вважає, що «важливо знайти інші шляхи для забезпечення ЄС енергією, не стаючи залежними від варварів».
Голова Партії Зелених в Раді у справах ЄС в парламенті Йонас Ерікссон зазначив, що Швеція зіткнулася зі складнощами в застосуванні міжнародного права проти «Північного потоку-2», тому він вважає правильним рішення Єврокомісії про зміну законодавства, що дозволить заблокувати проект.
Член Ради у справах Європейського союзу і депутат Лівої партії Йенс Хольм заявив, що Швеція підтримає цю ініціативу Єврокомісії. «Якщо ми захочемо зупинити ввезення природного газу в Європу, то ми зможемо це зробити. Потрібно знайти для цього юридичного простору або ж видати нові закони. Нічого складніше і не потрібно. Проект «Північний потік — 2» буде заблокований», — упевнений депутат.
Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу від ерефійського узбережжя до Німеччини через Балтійське море. Трубопровід планується прокласти поряд з діючим «Північним потоком». Він пройде через територіальні або виняткові економічні зони країн, розташованих біля берегів Балтійського моря, — Московії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини. З перерахованих країн компанії Nord Stream 2 AG, оператора «Північного потоку-2», залишилося отримати дозволи на будівництво тільки від Данії.
Проти реалізації «Північного потоку-2» виступає ряд країн, зокрема, України, яка побоюється втратити доходи від транзиту ерефійського газу, і США, які мають плани експорту в Європу свого СПГ.