сміттєпереробний заводДрогобич може стати першим Україні містом, яке застосовуватиме унікальну технологію переробки сміття

У Дрогобичі хочуть побудувати сміттєпереробний завод, який: а) не спалюватиме сміття, б) не потребує у громади

земельної ділянки (її надасть Комбінат міського господарства), в) не потребує грошей з місцевої казни, а навпаки д) 10% від свого доходу віддаватиме місту.

В процесі переробки використовуватиметься технологія, яка вже апробована і працює у 18 містах Євросоюзу, зокрема в Дрездені та Бадені (Німеччина).

В Україні Дрогобич може стати першим. Вартість проекту. 100 млн. Гарантом виступатиме українська фірма «Еко-стандарт-10», яка входитиме як співзасновник. Міська рада Дрогобича також входитиме як співзасновник із часткою 10%.

При переробці сміття отримуватимуть електроенергію, яку продаватимуть за зеленим тарифом, та тепло, яке можна буде використовувати в тепличних господарствах, холодильних установках та ін. Даний проект несе місту виключно одні «Плюси».

Окрім «розрулення» сміттєвої кризи, проект обіцяє приносити в міську казну близько 25 млн. грн. щорічно (тільки сміття із Броницького сміттєзвалища може вистачити на 10 років). Про це та багато іншого щойно у світлиці Ратуші розповіли журналістам представники інвесторів німецької фірми IBS Consulting та «Еко-стандарт 10».

Міська влада Дрогобича готова до співпраці. Залишається, щоб дав «зелене» світло депутатський корпус. Але, як дали зрозуміти журналістам представники інвесторів, в Дрогобичі є депутати які не підтримують їхнього приходу в Дрогобич.

Хто ці депутати і які їхні аргументи — наразі невідомо. Тож питання поки на розгляді. Сайти представників інвесторів тут: http://www.eco-standart.com.ua/index, https://ibssenex.fr/

За інформацією Віри Чопик