Дрогобич може стати першим Україні містом, яке застосовуватиме унікальну технологію переробки сміття
У Дрогобичі хочуть побудувати сміттєпереробний завод, який: а) не спалюватиме сміття, б) не потребує у громади
земельної ділянки (її надасть Комбінат міського господарства), в) не потребує грошей з місцевої казни, а навпаки д) 10% від свого доходу віддаватиме місту.
В процесі переробки використовуватиметься технологія, яка вже апробована і працює у 18 містах Євросоюзу, зокрема в Дрездені та Бадені (Німеччина).
В Україні Дрогобич може стати першим. Вартість проекту. 100 млн. Гарантом виступатиме українська фірма «Еко-стандарт-10», яка входитиме як співзасновник. Міська рада Дрогобича також входитиме як співзасновник із часткою 10%.
При переробці сміття отримуватимуть електроенергію, яку продаватимуть за зеленим тарифом, та тепло, яке можна буде використовувати в тепличних господарствах, холодильних установках та ін. Даний проект несе місту виключно одні «Плюси».
Окрім «розрулення» сміттєвої кризи, проект обіцяє приносити в міську казну близько 25 млн. грн. щорічно (тільки сміття із Броницького сміттєзвалища може вистачити на 10 років). Про це та багато іншого щойно у світлиці Ратуші розповіли журналістам представники інвесторів німецької фірми IBS Consulting та «Еко-стандарт 10».
Міська влада Дрогобича готова до співпраці. Залишається, щоб дав «зелене» світло депутатський корпус. Але, як дали зрозуміти журналістам представники інвесторів, в Дрогобичі є депутати які не підтримують їхнього приходу в Дрогобич.
Хто ці депутати і які їхні аргументи — наразі невідомо. Тож питання поки на розгляді. Сайти представників інвесторів тут: http://www.eco-standart.com.ua/index, https://ibssenex.fr/
За інформацією Віри Чопик
Треба підключити до будівництва усі міста регіону -Самбір Стрий Трускавець Борислав Стебник
Нафіг депутатів з посади, якщо вони проти
Попахує совєцким духом «сто, против? Убрать!» Не забувайте — «де мягко стелять — твердо спати». Нічого не сказано що вони хочуть натомість. Вирішити одну проблему а взамін мати кілька інших?
Судити як ворогів міста та громади
Який нормальний депутат, може бути проти того, що написано? А може не все написано і тому є проти. Може не написано про шкідливість для людей, або про те, що небуде відкатів???
У регіонах ,де розташовані сміттєпереробні заводи у світі НАЙВИЩІ показники ОНКОЗАХВОРЮВАНЬ,такі статистичні дані!І надсучасні сміттєпереробні заводи не виняток!За якою першістю ми женемось?Чому ніхто в Україні ще не побудував завод раз це така прибуткова справа?Просто було керівництво,яке вміло зважити усі плюси і мінуси і не ставили в пріоритет гроші над здоров’ям населення.Кому цінне своє здоров`я і здоров`я власних дітей зрозуміє.
а маєте посилання на ці статистичні дані? І які регіони ви маєте на увазі? Бо в Німеччині, наприклад, сміттєпереробні заводи розміщені що 30-50 км один від одного. Так само в Італії, в Норвегії, Франції тощо. Тепер щодо здоров*я вашого а ваших дітей — очевидно, ви впевнені, що висипати сміття просто неба (так як це робиться зараз) безпечно? Чи вам аби лиш то смітття зперед очей забрали а далі сира земле розступися?
Не переживайте за екологію, ці паталахи при владі не здатні навіть вивозити сміття — що простіше? Який завод? Це більше схоже на маячню важкохворих.