сміттяУ Дрогобичі реалізували пілотний проект сміттєвого майданчика закритого типу із камерою відеоспостереження та освітленням

Коли влада та громада діють разом: у місті Котермака на вулиці Самбірській, 94 цими днями відкрили сміттєвий майданчик нового типу.

Територія майданчика огороджена та закрита, тобто захищає сміттєві баки від дощу. Ще одним ноу-хау є те, що поруч із новим майданчиком встановлено камеру відеоспостереження та підведено освітлення.

Як розповідає керівник КП «СМУ» Володимир Суда, підприємство якого спільно із КП «Екран» виконувало монтувальні роботи, оновлений майданчик – пілотний проект, який у Дрогобичі реалізували спільно із мешканцями ОСББ «Мрія 1994».

Люди звернулися до представників влади (зокрема депутатів від «Партії Пропозиція» – ред.), що хочуть контролювати процес вивозу твердих побутових відходів із сміттєвого майданчика, що в їхньому мікрорайоні. Відтак самостійно придбали ключі на чіп, які відкривають територію майданчика. Ми посприяли із огородженням цієї території та встановили камеру, яка допоможе мешканцям стежити, чи ніхто із сусідніх вулиць не скидає біля їхніх баків великогабаритне сміття, – розповів Володимир Суда.

сміття

Зображення із камери відеоспостереження виведено на монітор голови ОСББ, а також муніципальної варти міста. Такий процес, стверджує Володимир Суда, дасть можливість відслідковувати мешканцям та безпосередньо голові ОСББ, чи вчасно із сміттєвого майданчика вивозять нечистоти, чи ніхто не викидає біля території майданчика сміття, опалі гілки, будівельний та інший непотріб.

Вулиця Самбірська, 94 – пілотний проект, в подальшому плануємо по місту спільно із активними мешканцями, продовжити розпочату справу. КП «Комунальник» має на меті закупити кілька камер відеоспостереження, які хочемо розмістити біля сміттєвих майданчиків по Дрогобичу, щоб спільно із мешканцями спостерігати за благоустроєм, – наголосив Володимир Суда.

В найближчий час на оновленому закритому майданчику встановлять баки для сортування сміття і це буде наступним важливим кроком у цьому проекті.

Також за твердженням Володимира Суди, у Дрогобичі починають ліквідовувати сміттєві майданчики, які винесені за межі житлових кварталів та розташовані поблизу доріг. Наразі мова іде про три майданчики: на вулиці П. Орлика, Сахарова та Війтівська Гора. Мешканцям пропонуватимуть перенести ці майданчики у місця, де люди зможуть безпосередньо контролювати процеси вивозу сміття та слідкувати, щоб територію майданчиків не захаращували великогабаритними відходами.

Часто на ці майданчики звозять і викидають сміття навіть із сусідніх сіл. Були випадки, що ми знаходили залишки свійських тварин. Так бути не може – оскільки тоді місту доводиться витрачати додатковий ресурс на очищення цих майданчиків, вивезення сміття та його захоронення, – наголосив Володимир Суда.

У яку вартість обійшовся новий майданчик закритого типу на Самбірській, 94, який має зняти ряд проблем для мешканців – комунальники обіцяють підрахувати та озвучити цифри уже найближчим часом.