Львівський обласний академічний обласний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича повернувся з гастролей із Латвії
Повідомляє Дрогобиччина — новини краю з посиланням на IA ZIK.
За словами головного режисера театру Олександра Короля, театр взяв участь у Дні міста Смілтенне. Дрогобичани показали виставу «Наталка -Полтавка» і концертну програму.
«Ми вже не перший раз гастролювали в Смілтене», – зауважив О. Король. – У цьому латвійському місті люблять театр з Дрогобича».
У ці дні театр готується до гастролей у Львові, які відбудуться у Палаці культури ім. Г. Хоткевича.
У коментарі IA ZIK Олександр Король зауважив, що 76 театральний сезон театру, що завершується, позначений цікавими творчими знахідками, зокрема, під час постановки вистав «Трабзон», «Вертоліт» практикується театр у фойє, який користується популярністю в дрогобичан. Для цього задіяно джаз-бенд. Охочих поспілкуватись за горнятком кави і послухати гарну музику стає все більше.
Останнім часом актори розвиваються в музичному напрямі. Про успіхи у цьому свідчить популярність вистав «Катерина», «Запорожець за Дунаєм», «Наталка-Полтавка», «Шельменко-денщик». Театр працює над поставкою вистави «Сватання на Гончарівці» з музикою Кирила Стеценка.
«Практикує театр концертні програми – як класичного, так і народного напряму, – приєднується до розмови головний диригент театру, заслужений діяч мистецтв України Микола Михаць. – Першою такою постановкою був «Вечір старовинної театральної музики», під час якої звучать музичні твори Д. Бортнянського. Ця програма отримала схвальну оцінку як у фахівців, так і в громадськості.
Наступним кроком був концерт-лекторій «Італійське бароко», під час якого звучить музика Антоніо Вівальді. Програма виконувалась як в Дрогобичі, так і в органному залі Стрию, у дрогобицьких музучилищі, музшколах, культосвітньому училищі в Самборі.
Останньою музичною прем’єрою було виконання твору Йосифа Гайдна «Сім слів Спасителя на Хресті». Цю програму виконували у часі Великого Посту в театрі і храмах».
З світських музичних програм театр має «Пісні рідного краю», під час якої звучать твори Володимира Івасюка, Ігоря Білозіра, Ігоря Поклада та ін., а також українські народні пісні у виконанні солістів театру Наталії Бориславської, Ярослава Дзендзеровича, Ганни Нечай в супроводі оркестру, яким керує Микола Михаць-молодший.
Популярною є ретро-програма «Театр у фойє», під час якої майже дві години звучить сучасна музика у виконанні оркестру «Джаз бенд» і дотепний гумор. Також виконуються пісні Богдана Весоловського, створені в 30-их роках минулого століття у Львові.