квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

Не вмієш ефективно управляти,- йди геть

Всі статті

освіта у ДрогобичіЗа останній рік стан фінансового забезпечення галузі освіти з боку держави фактично не змінився

Водночас ця інформація стала більш закритою та недоступною для громадян. Про це оголосили експерти Центру Політичних Студій та Аналітики.

Позитивна тенденція: у 2014 році за шкільну парту сіли 450 тисяч першокласників – це більше за попередні роки. Водночас лише минулого року в Україні закрито 161 школу, а відкрито і реконструйовано 29. За останній рік найбільше шкіл закрили на Хмельниччині – 35. Друге і третє місце посіли Вінницька (17) і Житомирська області (13).

Зарплати в освітній галузі залишаються нижчими за середні по Україні. Станом на квітень 2014 року середня зарплата по Україні – 3430 гривень, а пересічний вчитель отримує – 2660 грн. За даними держстатистики, від минулого року зарплата вчителів збільшилася лише на 70 гривень. Таким чином, темпи заробітної плати відстають від рівня інфляції, що свідчить про погіршення рівня життя вчителя. Найнижчі зарплати у Полтавській (1627 грн.), Вінницькій (1628 грн.) та Запорізькій (2112 грн.) областях. Найвища заробітна плата у вчителів Закарпатської області – 3253 грн. Кожний шостий вчитель в Україні – пенсіонер. У Криму 23% вчителів-пенсіонерів, Дніпропетровській, Луганській, Донецькій, Київській областях близько 20%, у Житомирській області – 19%. За останні два роки у школи пішло працювати тільки 4,5% молодих спеціалістів з відповідною освітою.

Середня ціна сніданків для учнів 1-4 класів зросла по Україні на 29 копійок і складає 4,66( це вартість харчування в’язнів нашої «сороківки», — О.М.). Зважаючи на те, які зараз астрономічні ціни на продукти, таке харчування не може бути повноцінним. Ось як виглядає меню учня 1-4 класу: 40 грамів ковбаси, 200 грамів картоплі, 30 грамів овочів, 30 грамів хліба, 200 грамова склянка чаю. Однак з минулого року ціна сніданку школяра в деяких регіонах зменшилась. Так у місті Києві ціна знизилася на 39 копійок а у Кіровограді на 1 гривню. Читач добре розуміє зв’язок між різким падінням гривні і якістю життя наших школярів. Та й взагалі переважної більшості пересічних громадян.

За підсумками моніторингу, стан забезпечення шкільної освіти в Україні не змінився у кращу сторону, а погіршується. Разом з тим, незалежний громадський моніторинг з року в рік підтверджує, що найбільше крадуть бюджетних коштів саме в освіті. Там же спостерігається і наймасштабніше хабарництво. Спостерігаємо це й на місцевому рівні, зокрема, в Дрогобичі. Ось що про це говорять громадські лідери та журналісти.

Зенон Ших, керівник Центру ділових ініціатив: «Свого часу ми спостерігали, як 2009 року (після перевірки КРУ міськвідділу освіти) заступник міського голови м. Дрогобича пан Богдан Пристай, відповідаючи на запитання журналіста газети «Галицька зоря», щодо нецільових витрат паном Петром Сушком, керівником міськвідділу освіти понад 100 тисяч гривень та очевидні переплати за дитяче харчування, навіть порівняно з ринковими цінами, заявив, що мовляв, «якщо пан Сушко має совість, то він ці збитки компенсує». Очевидно, що добродія Сушка совість не замучила й по цей день. Це усталена практика діяльності ділків від освіти, що не бояться жодного контролю, бо в державі, де правлять шахраї жодні покарання спритникам не загрожують». Анатолій Власюк, редактор часопису «Тустань» у ефірі ТРК Алсет відверто сказав, що громада Дрогобича є пасивною, тому влада та освітянські чиновники можуть собі дозволяти закриття шкіл, зокрема йшлося про одну школу №8, а сьогодні знаходяться у «підвішеному стані» ще 5 шкіл Дрогобича та Стебника. Олександр Магльона, шеф-редактор правозахисної газети «Нові Горизонти» свого часу провів та опублІкував журналістські розслідування стосовно дерибану коштів у міськвідділі освіти. І що? Редакція «раптово» згоріла під час пожежі, що знищила все майно громадських організацій та редакції. Ані директорка 4 школи Світлана Мала, що надала дозвіл на ремонт знищеного за її бездарного господарювання приміщення ( для оренди Асоціацією «Нові Горизонти») ані очільник освітян пан Петро Сушко жодної відповідальності за оту «невстановлену» пожежу не понесли. Хоча було знищено й шкільне майно на суму понад 100 тисяч гривень .Мабуть ці спритники мають надійний «дах» Вони повністю влаштовують і нинішню влад, очолювану «патріотом-журналістом» Тарасом Метиком..Тому мер міста пан Олексій Радзієвський не мав жодних проблем з ТАКИМИ освітянами: ані в частині закриття шкіл, ані в їх сумнівному фінансуванні ( мається на увазі непрозоре фінансування окремих шкіл, здавання значних сум батьками, сумнівні закупки продуктів для харчування дітей тощо). Пан Радзієвський на нараді заявив свого часу, що «не може за умов такого фінансового забезпечення з боку державного бюджету нести цю важку ношу». Ось її й переклали на плечі батьків, замість того аби розібратися із прозорим та цільовим використанням бюджету освітян.

То що, надія на прозоре врядування у нашій освітянській галузі так і залишиться нездійсненим маревом? Учнів, їх батьків та загалом громади Дрогобича та Стебника? Наші сусіди поляки в таких випадках кажуть нездарам-чиновникам: не вмієш ефективно управляти, йди геть. І в цей час проводять ретельну ревізію дій спритників від влади. У нашому випадку, — від освіти.

Олександр Магльона

      Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,
наша скринька: 2drogobych@gmail.com
Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.