Господар стверджує, що нині вирощувати цю культуру вигідніше, аніж бульбу
Ціна на гречку вростає чи не щодня, тож цьогоріч площі, відведені під цю культуру збільшаться. Юрій Тевенюк гречку вирощує вже кілька років і стверджує, що вирощувати її вигідно
“Дивіться, рік тому кілограм гречки вартував 23-25 гривень, а вже сьогодні від 33 до 40 гривень, – розповідає господар. – Тож гречка — культура вигідна, бо гарантовано приносить прибуток, розмір якого з кожним роком лише зростає. І догляду ця культура потребує не так багато, як, приміром, бараболя, цукровий буряк чи інші традиційні культури.
Щоправда, для того, аби отримати максимальний результат, потрібно знати всі секрети агротехнології вирощування гречки. Передусім, висівати насіння можна лише в добре прогрітий і вологий фунт. Оптимально, коли грунт на глибині десять сантиметрів прогрітий до 10 – 12 градусів. У жодному разі не можна сіяти гречку в холодну землю. Також перед тим, як висівати насіння, його слід прогріти, тому виношу і ставлю його на декілька годин на гарно освітленому місці. Найкраще вирощувати цю культуру на чорноземі та піщаних фунтах. Дуже важливо, аби ділянка, на якій заплановано вирощувати гречку, була переораною і обробленою спецпрепаратами від бур’янів”.
Найкраще засівати насіння широкорядним способом. Відстань між рядками має бути не менше як 45 сантиметрів. “Наші предки знали, що гречка гарно розпушує грунт, адже коріння цієї культури росте до 30 сантиметрів ви Григорій, син господаря. – ще її післяжнивні рештки дуже багаті на калій та фосфор. Відповідно, ті рослини, які ростимуть після гречки, будуть добре забезпечені цими мікроелементами.
Щодо підживлення, то найкраще в час сівби внести в рядки гранульований суперфосфат. А ось аміачні добрива та гербіциди застосовувати не варто. Сходи з’являються через два з половиною тижні. Ростуть швидко, в цей час потрібно подбати про те, аби на ділянці не з’явилися бур’яни. Також коли гречка починає цвісти, батько запрошує знайомих пасічників привезти на поле вулики з бджілками – ці комахи сприяють суттєвому збільшенню урожаю. За словами пана Юрія, на один гектар він купує в середньому 60 кілограмів насіння. Урожай з цієї площі становить в середньому 1,4 –2 тонни. “Якщо врахувати, яка нині вартість гречки, то вигода від її вирощування очевидна, – каже він. – При цьому затрати невеликі».