Ми не мислимо своє життя без комп’ютерів, проте багато хто не знає, що являє собою «начинка» ПК

Тому питання «як вибрати комп’ютер?» ставить багатьох людей у глухий кут. На які параметри звернути увагу при виборі комп’ютера для дому чи офісу – доступною мовою в нашій статті і про ноутбук ціни.

Який комп’ютер підійде для дому

Для початку потрібно визначитися, який тип комп’ютера для дому вам потрібен — стаціонарний (десктоп) чи мініатюрний (ноутбук, моноблок, неттоп). Вони різняться як розмірами. Звичайно, ноутбук, моноблок або неттоп набагато компактніший, а це важливо, якщо ви живете в дуже маленькій квартирі чи студії. До того ж ноутбук мобільний, його можна брати із собою куди завгодно — це плюс, якщо ви часто подорожуєте і не хочете розлучатися з ним.

Проте є й інші принципові відмінності. Ноутбуки зазвичай набагато менш продуктивні, ніж настільні комп’ютери (виняток становлять ноутбуки, розроблені спеціально для ігор), можливості модернізації ноутбуків сильно обмежені — якщо в стаціонарному ПК ви можете замінити практично будь-які комплектуючі, то зробити апгрейд ноутбука складніше. Ви зможете хіба замінити оперативну пам’ять і жорсткий диск, а також придбати зовнішню відеокарту, але навіть це можливо не для кожної моделі.

У стаціонарних моделях можливість підбору комплектуючих дозволяє сконструювати ідеальний ПК, який буде відповідати вашим потребам. Ще один важливий момент – монітор комп’ютера може бути майже будь-якого розміру та якості, вибір зараз величезний. А ось монітор ноутбука практично ніколи не буває більше 18 дюймів по діагоналі, і замінити його ви не зможете.

Загалом, якщо мобільність для вас не пріоритет, то вам потрібен стаціонарний ПК, і надалі ми говоритимемо саме про нього.

Отже, комп’ютер для дому — як ви збираєтеся використовувати його? Завичай люди купують ПК для навчання, ігор і розваг, таких як перегляд кіно, а також серфінгу по інтернету. Як вибрати комп’ютер для кожного з цих завдань та на що звернути увагу?

Який вибрати комп’ютер для офісу та роботи

Комп’ютер для вирішення базових офісних завдань Мікропроцесор. Для офісного комп’ютера потрібен такий самий процесор, як і для домашнього ПК для розваг, тобто 2-ядерний 2-потоковий з частотою 2-3 ГГц. Наприклад, AMD А8, A10 серії, Intel Pentium G4620.

  • Оперативна пам’ять . Для офісної роботи буде достатньо 4 Гб. Відеокарта. Окрема відеокарта звичайному офісному комп’ютеру не потрібна, таким машинам вистачає материнської плати з інтегрованим відео.
  • Жорсткий диск . Вам не знадобиться диск об’ємом понад 1 Тб. SSD. Для офісного комп’ютера підійде SSD об’ємом 240 Гб, наприклад, Silicon Power S60.
  • Материнська плата . Досить простої материнської плати — B250/H270 (для Intel) і A320 (для AMD).
  • Блок живлення . Офісному комп’ютеру вистачить блок живлення потужністю 400 Вт.
  • Монітор. Оскільки такий комп’ютер буде використовуватися в основному для офісних програм на кшталт Word і Excel, немає необхідності витрачатися на великий монітор — недорогого матового монітора з діагоналлю 20 дюймів буде достатньо.

Та, всеж, сьогодні частіше прості користувачі обирають компактні ноутбуки. Тим паче що обрати є з чого і по ціні і по характеристиках. Переходьте за посиланням вверху і самі в цьому переконаєтесь.