Коли на вулицях з’явилися перші гіроскутери, багато хто дивився на них, як на диво. Було складно зрозуміти, як ними керувати та чому вони не падають. Сьогодні у великих та малих містечках таких двоколісних транспортних засобів дуже багато. Є як моделі без ручки — гіроборди, так і з нею — гіроскутери. Роздивимося ближче другий варіант: за допомогою чого рухається цей розумний девайс і які хитрощі керування варто освоїти.
Балансування та спеціальний важіль
Гіроскутер працює на двох електродвигунах та гіроскопічних датчиках. Вони «заховані» в платформу з парою коліс із боків. Відтак, щоби зрушити з місця, потрібно ногами чи просто переміщенням ваги дати «команду» вперед. Для зупинки, відповідно, зробіть нахил назад. У гіробордах таким самим способом можна входити в повороти. Натомість, якщо у вас гіроскутер, для цього є спеціальний вертикальний важіль.
Головні елементи конструкції:
- 2 електродвигуни;
- група гіроскопічних датчиків;
- система керування;
- ємна батарея;
- корпус (як правило, зносостійкий полімер);
- ручка-важіль.
Також, залежно від моделі, девайси можуть мати світлодіоди, адаптер Bluetooth, інформаційний дисплей, динаміки та інші особливості. Широкий вибір гіроскутерів є на сайті allo.ua. Щоб купити зручну модель, потрібно звертати увагу на потужність двигунів, надійність акумулятора, а також максимальну швидкість, допустиме навантаження, діаметр коліс.
Як керувати гіроскутером
Взявши до рук свій перший розумний транспорт, не потрібно очікувати, що ви відразу поїдете. Скоріш за все, перші кілька спроб будуть тренувальними та не завжди вдалими. Для початку потрібно встати двома ногами на платформу, тримаючи баланс. П’ятки мають фіксуватися в межах дошки, а носочки — випинати трішки вперед. Не потрібно застрибувати на платформу. Так само невдале рішення поставити одну ногу й довго думати перед тим, як розмістити іншу. В обох випадках можуть бути «сюрпризи» руху та небажана вібрація. Краще плавно встати на дошку обома ногами крок за кроком.
Далі для пересування на гіроскутері рекомендуємо скористатися такими порадами:
- Щоб поїхати, доведеться злегка нахилитися вперед, переносячи вагу на датчики, які в зоні носочків.
- Для зручності керування ноги в колінах краще трішки зігнути.
- Для поворотів потрібно повертати важелем у потрібну сторону. Робити це можна як ногами, так і руками, залежно від моделі транспорту.
- Ручка регулюється в довжину, тому її треба виставити в такому положенні, яке вам зручне.
- Для перших поїздок рекомендується надягати захист: шолом та наколінники.
Також можна придбати розумний гіроскутер із керуванням через планшет. Ще один нюанс, на який варто звертати увагу під час вибору, — стійкість до води. Не кожен гіроскутер може пересуватися під дощем без ризику вийти з ладу. Тому під час покупки треба розуміти, для яких умов та цілей ви шукаєте електротранспорт.
[…] ДЖЕРЕЛО […]