джазовий фестивальВпродовж 13-14 грудня 2018 р. у Дрогобичі вже втретє відбудеться XVIII Міжнародний джазовий фестиваль Jazz Bez

До Дрогобича завітають музиканти з Німеччини, України, Франції, Польщі, США та Угорщини. Jazz Bez – це

масштабний джазовий марафон, що вже 18-ий рік поспіль на початку грудня об’єднує 19 міст України та Польщі.

Про це повідомляють організатори заходу у Дрогобичі — Radio Kotermak, передає ДНК.

Співорганізаторами заходу виступають Дрогобицька міська рада та Туристично-інформаційний центр м. Дрогобича. Захід відбудеться за підтримки Посольства США в Україні, Інституту Адама Міцкевича, та Spedidam.

Цього року концерти фестивалю відбуватимуться в Львівському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича (м. Дрогобич, вул. Театральна 1).

Як зазначають організатори, цьогоріч в рамках Jazz Bez у Дрогобичі виступатимуть такі музиканти:

13.12, четвер, 19:00

“Лабораторія джазу”
керівник проекту Ярослав Проців Ст.(UA-Drohobych)

Leléka (Німеччина-Польща –Україна)
Viktoria Korneykova (UА) – вокал
Robert Wienröder (D) – фортепіано
Thomas Kolarczyk (PL) – контрабас
Jakob Hegner (D) – ударні

Spiritual Leftovers feat. Manu Domergue (Польща –Франція –Україна)
Radek Nowicki – тенор-саксофон
Manu Domergue – вокал
Анастасія Литвинюк – фортепіано
Ігор Гнидин – барабани
Маріуш Прашнєвскі – контрабас

14.12, п’ятниця, 19:00

Ark Ovrutski New York Quartet feat. Benny Benack (США)
Ark Ovrutski – контрабас
Benny Benack – труба , вокал
Benito Gonzalez – фортепіано
Charles Goold – перкусія

Silhouette and Vinx (США-Угорщина)
Vinx — вокал, перкусії
Szilard Banai — барабани
Marko Milan Milosevits — клавішні
Viktor Banai — гітари
Karoly Drab — бас-гітара
Atilla Zavodi — саксофон

Докладніше про фестиваль: jazzbez.org

Квитки можна придбати в «Туристично-інформаційному центрі» м. Дрогобича (Ратуша, Пл. Ринок, 1) тел.: (097) 786-60-09, drogo.centr@gmail.com

Та на сайті GASTROLI.UA

Зазначимо, засновниками фестивалю є Мистецьке об’єднання «Дзиґа» та Польський інститут в Києві. Серце Jazz Bez уже вісімнадцятий рік б’ється у Львові, в Мистецькому об’єднанні «Дзиґа», що є його ідеологічним та організаційним ядром. А також цього року до організації заходу долучився київський клуб 32 Jazz Club у тісній взаємодії з Old Fashioned Radio. У Дрогобичі організацією фестивалю займається інтернет-радіостанція Radio Kotermak.

Довідково:

«Лабораторія джазу»

Лабораторія Джазу утворилася при Дрогобицького музичному коледжі ім.Василя Барвінського у 2013р. Головним натхненником та організатором являється викладач по класу саксофон Ярослав Проців. Майже всі вихованці Лабораторії стають студентами вищих музичних навчальних закладів на джазових відділах.

Leléka (Німеччина-Польща-Україна)

Українсько-німецький етно-джазовий бенд Leléka – це одне із найяскравіших відкриттів цьогорічного Jazz Bez. Проект народився на початку 2016-го у Берліні. А вже у вересні 2017 року бенд отримав перемогу на легендарному фестивалі етнічної експериментальної музики Creole – Global Music Contest.
В основу музики, яку створює Leléka, покладено відомі народні пісні з України, що вдало поєднується з сучасним європейським джазом. Талант і сміливість в імпровізаціях, виконавський професіоналізм, помножені на неповторний український мелос, яким захоплюється весь світ, справляють на публіку магічне враження.
Докладніше: facebook.com/lelekaberlin

Spiritual Leftovers feat. Manu Domergue(Франція-Польща-Україна)

Spiritual Leftovers feat. Manu Domergue – це міжнародний проект, який створили спільно Радек Новіцкі (Radek Nowicki, Польща) i Ману Домерґ (Manu Domergue, Франція). Двоє музикантів багато разів брали участь у мультикультурній події Voicingers у м. Жори (Польща), де вони познайомилися з відомими українськими музикантами Анастасією Литвинюк та Ігорем Гнидиним. Саме там і народилася ідея створення проекту, і відбувся перший концерт проекту. Програма складалася з творів Новіцького та Домерґа і була високо оцінена публікою та промоутерами. На фестивалі Jazz Bez музиканти презентують матеріал, що увійде до першого альбому проекту. Це буде музика, інспірована книгою Італо Кальвіно «Невидимі Міста».
www.youtube.com/watch?v=1h1i6ynAp7A

Ark Ovrutski New York Quartet feat. Benny Benack (США)

Відомий нью-йоркський квартет Арка Овруцького (Ark Ovrutski) виступить в Україні з зірковим трубачем Бенні Бенаком III. Це буде справжнє артистичне шоу, помножене на складну та водночас близьку за сприйняттям джазову музику, а також персональну харизму трубача. Лідер квартету Арк Овруцький — відомий український контрабасист, композитор і бенд-лідер, який нині проживає в Нью-Йорку.
Уродженець Пітсбурга, Бенні Бенак III швидко закріпився серед лідерів джазової сцени Нью-Йорка. Відзначений у “Нью-Йорк Таймс” як віртуозний трубач, окремі компліменти отримав від критиків і як співак, що вміє зачаровувати публіку в дусі класиків жанру, таких як Сінатра чи Мел Торм, перебуваючи під вагомим впливом легендарного Луї Армстронґа.
Докладніше: www.arkovrutski.com

Silhouette and Vinx (США-Угорщина)

Vinx, безумовно, найочікуваніша зірка цьогорічного Jazz Bez та один із найбільш обдарованих вокалістів-імпровізаторів сучасності. Один перелік його колаборацій викликає захоплення та священний трепет: Sting, Stevie Wonder, B.B. King, Herbie Hancock, Cassandra Wilson, Lou Reed, Kenny G, Sheryl Crow, Taj Mahal, Zap Mama… І цей перелік можна продовжувати рядом не менш знакових в історії світової музики імен. Його неперевершений спів Al Jarreau назвав запорукою безпечного майбутнього вокальної джазової імпровізації. Складні багатошарові мелодії, унікальний тембр і барабан, із яким Vinx нерозлучний, роблять цього виконавця справді впізнаваним і особливим. Шоу Silhouette and Vinx — це витримана суміш джазу, фанку, bossa nova та блюзу.
Докладніше: vinx.com