На посаду міського голови Дрогобича виборча комісія зареєструвала 16 кандидатів. Всі кандидати пропонують хороші, майже однакові гасла про виведення міста із занепаду, але хто реально зможе це зробити?
На це здатна людина з великим управлінським досвідом, добрий господарник та успішний менеджер. Цим критеріям відповідає підприємець, президент будівельної корпорації «Основа» Володимир Ямельницький.
Володимир Ямельницький активно задіяний в політичному та громадському житті міста. З 2010 року він очолює Дрогобицьку МО Політичної партії «УДАР» Віталія Кличка. Починаючи з 2001 року Володимир Ямельницький є незмінним президентом Федерації баскетболу Дрогобиччини.
Своє бачення розвитку міста Володимир Ямельницький хоче донести до кожного дрогобичанина за допомогою газети, оскільки це єдиний спосіб поспілкуватися із зневіреними, розчарованими у владі людьми.
Саме тому просимо Вас дочитати до кінця, адже саме від Вашого вибору залежить якість Вашого проживання у рідному місті.
— Володимир Ярославович, Ви зареєстровані кандидатом на посаду міського голови Дрогобича як самовисуванець. Чому? Адже ще в 2010 році Ви організували та сконсолідували навколо себе людей в Дрогобицьку міську організацію Політичної партії «УДАР» Віталія Кличка?
Так, справді, я активно задіяний в політичному житті Дрогобиччини вже тривалий час. Керівництвом партії «УДАР» в Києві було прийнято рішення йти на вибори спільно із Блоком Петра Порошенка «Солідарність». Та коли я ознайомився із списками кандидатів у депутати від БПП у Дрогобицьку міську раду, виявилося, що більшість із них складають теперішні чиновники. Тому моя відповідь була категорична – мені з цими людьми не по дорозі, бо саме вони відповідальні за той плачевний стан, до якого докотилося наше місто. Тому я прийняв рішення іти на вибори самостійно.
— На рекламних носіях, поряд із Вашим зображенням можна побачити постать Богдана Хмельницького. Яке це відношення має до нашого міста?
Зараз Дрогобич, як і Україна до обрання гетьманом Богдана Хмельницького, переживає стан глибокого занепаду. Попри всі негаразди, сильний харизматичний правитель зумів об’єднати народ навколо ідеї боротьби за національне відродження і в час його правління Україна зазнала злету. Зараз наше місто, маючи величезний промислово-економічний та людський потенціал, переживає стан глибокого занепаду. Лише сильний вольовий лідер здатний витягнути Дрогобич із руїни. Новому Дрогобичу потрібен новітній гетьман.
— Зараз модно говорити про проблеми Дрогобича, звучать розмиті фрази про те, як ці проблеми можна вирішити. Хотілося б конкретики. Окресліть коло тих проблем міста, які, у разі обрання на посаду міського голови, Ви б змогли вирішити уже за перших півроку, рік?
Мною розроблена чітка програма дій, які я готовий втілювати в життя з перших днів роботи.
Простий приклад: управлінням Дрогобича займається майже 200 людей і обходиться це бюджету в 15 млн. грн. в рік, а ефективності такого управління ми не бачимо. Міністерство фінансів виділяє для утримання чиновницького апарату 7 млн. грн., тож потрібно в ці гроші вкладатися, а не доплачувати з міського бюджету аж 8 млн. грн. на роздутий штат чиновників. Тому, в першу чергу, я б взявся за реорганізацію штату управлінців. Зекономлені 8 млн. грн. скерував б для покращення благоустрою Дрогобича, зокрем,а на дороги і тротуари, лікарні, школи, садочки.
Якщо говорити про проблему доріг, то не варто забувати про тротуари та внутрішньоквартальні дороги. Я детально вивчав стан доріг і тротуарів Дрогобича, провів їх класифікацію, розробив комплексну програму реконструкції, тож готовий втілювати цей план уже з перших днів роботи.
Уже з перших днів я б провів повну ревізію комунальної власності і земельних ресурсів. Громада міста має чітко знати, чим вона володіє.
— Дрогобич має великий промисловий та людський потенціал. Але жоден інвестор у наше місто не поспішає. У чому ж причина?
Річ у тім, що в час економічної нестабільності, міська влада повинна створювати максимально комфортний клімат для інвестора, йти йому назустріч, а не «викручувати руки» своїми умовами. У мене є домовленості із реальними великими роботодавцями, які, у випадку мого обрання на посаду мера, готові створювати в Дрогобичі промислові підприємства. А це дасть місту нові робочі місця, поповнення в бюджет і, взагалі, надію на розвиток.
Для комфортного проживання людям потрібні елементарні речі – справна робота ліфтів, регулярний вивіз сміття, освітлення, прибирання. Комунальні платежі повинні іти на ремонт будинків та упорядкування прибудинкових територій, а не на зарплату адмінперсоналу та непрозорі витрати.
Уже не перший рік в Дрогобичі говорять про так звану оптимізацію освітніх і медичних закладів, а простіше – їх закриття. Хочу висловити свою чітку позицію: я категорично проти закриття медустанов та шкіл. Наші оптимізатори вже так дооптимізувалися, що для того, аби віддати дитину в дитячий садочок, потрібні «знайомства» та хабарі. Якщо почнемо закривати ще й школи – отримаємо ситуацію аналогічну садочкам. Посада лікаря чи вчителя – це не те, що потрібно скорочувати, аби провести реформи в освіті та медицині. Реформувати потрібно перш за все чиновницький апарат від освіти і медицини, провести ревізію приміщень та майна, якими вони володіють, але в жодному випадку це не повинно зачіпати освітян та медиків, які працюють у школах та лікарнях.
— У одному із попередніх інтерв’ю Ви говорили, що Ваша мета – зробити Дрогобич територією комфорту для кожного мешканця. Маєте якісь ідеї з цього приводу?
Ідей є багато. Ми повинні дбати про дітей, бо це наше майбутнє. Будучи вже 15-ий рік Президентом федерації баскетболу Дрогобиччини, я активно залучаю дітей та молодь до спорту. І хотів би розвивати ці напрямки ще більше. Необхідно впорядкувати парки, до прикладу в місті є кілька запущених парків – парк ім.Богдана Хмельницького, Парк новонароджених, Гірка. Вони можуть послужити ідеальною платформою для побудови сучасних відпочинкових зон для всіх вікових категорій дрогобичан. Там можна збудувати спортивні та дитячі майданчики, велосипедні доріжки, облаштувати місця для відпочинку людей похилого віку.
Все це можливе у випадку реалізації моєї передвиборчої програми. Якщо в місто прийде інвестор, якщо вдвічі зменшаться витрати на утримання чиновницького апарату, якщо буде проведена інвентаризація комунальної власності, тоді появляться кошти, на які можна буде розбудовувати новий Дрогобич.
— Розкажіть кілька слів про себе, свою сім’ю, хто Ваші батьки, як проводити вільний час, яке маєте хобі?
Народився я і виріс в Дрогобичі. Батько — Ярослав Гнатович, інженер за фахом, очолював різні підрозділи на підприємствах Дрогобиччини, мама — Стефанія Миколаївна, вчитель із 50-річним стажем. Разом з дружиною Іриною виховуємо двох синів Олега та Данила 14 та 8 років. Люблю активний відпочинок – баскетбол, лижі. Вихідні проводжу разом з сім’єю, практикуємо відпочинок на природі, робимо виїзди в гори.
— Підсумовуючи все сказане, який основний месидж Вашої передвиборчої програми? Що Ви можете запропонувати дрогобичанам таке, чого о крім Вас не зробить жоден інший кандидат?
Основне гасло, з яким я йду до людей: «Нащо говорити там, де треба діяти твердо і непохитно задля громади!». Я знаю як треба діяти і готовий, не гаючи ні дня для ознайомлення та навчання, уже з перших годин своєї роботи здійснювати конкретні кроки по перетворенню Дрогобича на процвітаюче місто. У мене є чітка програма, є значний досвід управління великими організаціями, досвід підбору ефективних менеджерів на ключові посади.
У мене доволі амбітні плани по перетворенню загниваючого, доведеного до стану суцільного базару міста у процвітаючий, передовий в області районний центр. Для цього мені потрібна лише підтримка дрогобичан.