зустрічіВізит держсекретаря США Ентоні Блінкена в Україні був анонсований заздалегідь і викликав інформаційний ажіотаж в ЗМІ

Однак деякі деталі залишилися за кадром, передає Д-НК.

Екс-радник президента України Костянтин Єлісєєв проаналізував інформацію про візит держсекретаря США Ентоні Блінкена до Києва і розповів, які деталі залишилися без уваги ЗМІ.

Перший пункт. Ентоні Блінкен — давній союзник Джозефа Байдена. Їх пов’язують три десятка років професійних відносин, що свідчить на близькість політиків і їхніх поглядів. У недавньому інтерв’ю 60 minutes Блінкен визнав, що в тій чи іншій формі спілкується з президентом США «практично щодня». Те, що почув Блінкен в Україні, почує і Байден.

Другий пункт. Візит держсекретаря США логічно вкладається в контекст телефонного дзвінка Байдена Зеленському. По суті, в Україну прибув особистий посланник президента США, сигнали якого були узгоджені з першою особою Білого дому для «особистої передачі» в Києві. Те, що сказав Блінкен, сказав Байден.

Третій пункт. Блінкена в ході візиту до Києва супроводжувала, по суті, перший заступник держсекретаря Вікторія Нуланд. Цей факт винятковий для американської дипломатичної практики. Тому мова йде про чіткий сигнал. Це і визнання важливості стратегічного партнерства з Україною.

Четвертий пункт. Держсекретар США провів окрему зустріч з предстоятелем Православної церкви України Єпіфанієм. А значить, мова йде про офіційну позицію Вашингтона на підтримку ПЦУ і розуміння історичної цінності отримання Томосу про автокефалію української церкви.

П’ятий пункт. Головний дипломат США прибув в Україну на політико-інформаційній хвилі підтримки України, створеної зустрічами Блінкена з «сімкою». «Те, що Держсекретар провів бесіди з G7, окремо з колегами з ФРН і Франції, додає консолідованої ваги його сигналам на підтримку України. Це, перш за все, стосується відсічі московітської агресії і неминучості відповіді на будь-які нові спроби шантажу Києва з боку Москви», — зазначив Єлісєєв.

І останній, шостий пункт. Візит Блінкена в Україні — елемент підготовки в США до саміту Байден — Путін. Це символічний сигнал Кремлю, що Вашингтон підтримує Київ і то що, Блінкен почув і побачив у Києві, безумовно, стане елементом переговорної позиції Вашингтона. Нічого про Україну без України. Тепер все залежить від Києва, наскільки він зможе скористатися шансом, посилити позиції і розібрати поради і сигнали.