дельфінарій ОскарЗа словами активістів, умови утримання тварин та їхній фізичний та психічний стан були жахливими, що підтверджують фото та відеоматеріали, які нам були надані

Розважально-оздоровчий комплекс «Оскар» у Трускавці офіційно повідомляє, що вкрай виснажені дельфіни з реабілітаційного центру «Доктор Дельфін», що знаходиться на території санаторію «Поділля» у Хмільнику Вінницької області, зараз перебувають на лікуванні у трускавецькому дельфінарії.

Так, днями до керівництва «Оскару» звернулися волонтери, які стежили за перипетіями навколо дельфінарію «Доктор Дельфін» і переймалися умовами утримання морських тварин та їхнім станом здоров’я. Вони звернулися до нас з проханням взяти їх на тимчасове проживання, оскільки ми володіємо усіма необхідними умовами для утримання та реабілітації морських тварин.

Варто зазначити, що раніше директор санаторію «Поділля» Анатолій Реп’ях попросив волонтерів та громадські організації взяти цих ссавців під опіку через аварійний стан самого басейну та через байдужих власників, які покинули їх напризволяще.

За словами активістів, умови утримання тварин та їхній фізичний та психічний стан були жахливими, що підтверджують фото та відеоматеріали, які нам були надані.

Зокрема, ними були виявлені численні ураження на шкірі тварин, спровоковані неякісною водою у басейні, констатовано виснаженість дельфінів через недогодовування. Тому в екстреному порядку та завдяки злагодженим діям усіх небайдужих сторін ссавців транспортували до Трускавця, оскільки ще день-два їхнього перебування у Хмільнику могло закінчитися для них фатально. Крім того, самі ветеринари не були впевнені у тому, що дельфіни витримають дорогу.

Але завдяки спільним зусиллям волонтерів, громадських організацій, дирекції санаторію «Поділля» нам вдалося врятувати життя рідкісних морських тварин, занесених до Червоної Книги.

На даний час самки цих ссавців перебувають на карантині. Їх відмежували від постійних мешканців дельфінарію «Оскар» через ризики поширення інфекцій. Зараз вони живуть окремо, адаптовуються до нового «помешкання», проходять реабілітацію та відповідне лікування. Процес реабілітації буде досить тривалим і скільки він займе часу спеціалісти ще не знають. Наразі проводиться поглиблена діагностика стану здоров’я ссавців, взято додаткові аналізи. А поки «дівчатка» знаходитимуться під пильним наглядом фахівців до їхнього повного одужання.

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ