Охочих піднятися в небо і стрибнути з парашутом з року в рік усе більше
За 40 кілометрів від Львова кожних вихідних екстремали стрибають із парашутом.
…На аеродромі “Крупське” у Миколаївському районі найлюдніше у ті вихідні, коли сонячна і не дуже вітряна погода. Адже початківцям забороняють стрибати, якщо швидкість вітру перевищує 5 метрів за секунду. А от парашутисти з чималим досвідом не бояться виходити з літака навіть тоді, коли швидкість вітру сягає 10 – 12 метрів за секунду.
Усі, хто напередодні (у четвер і п’ятницю) зареєструвався для стрибків, – у вільних куртках та штанах, аби одяг не сковував рухів. На руках – шкіряні рукавички, а на ногах – взуття на грубій підошві – туристське або військове. Інструктори пояснюють, що у такому найкраще приземлятися.
“Щоб усе вдалося з першого разу, треба уважно слухати інструктора, каже Олег Момот, генеральний директор Західного авіаційного товариства “СКАЙ-ГРУП”, інструктор парашутно-десантної підготовки. – Без попереднього інструктажу, заповнення потрібних документів та медичного огляду нікого не допускаємо до стрибків. Підготовка може тривати від 45 хвилин до трьох годин, усе залежить від того, скільки осіб лаштується до стрибка. Після цього інструктор готує висновок, у якому підтверджує, що людина адекватна і правильно засвоїла матеріал. Лише тоді початківцям дозволяють стрибок”.
Після інструктажу групі, яка стрибатиме, видають парашути. Інструктор ретельного оглядає, чи правильно з’єднані ремені парашутної системи. А тоді за командою всі заходять у літак, де парашут причіпляють до спеціального троса. Відірвались від землі – і емоції у першоразників зашкалюють. Мабуть, кожен і боїться, і вагається. Та, як розповідають самі парашутисти, це все не можна й близько порівнювати з відчуттями, коли летиш над хмарами і щасливо приземляєшся.
Щоправда, за емоції треба платити. “Є два види ознайомлювальних стрибків: самостійні й у тандемі. Початківці раді були б стрибати в тандемі, але це коштує 3500 гривень. А самостійно політати в небі можна за 500 гривень, – каже Олег Момот. – Другий стрибок коштуватиме вже 480 гривень, а третій і наступні – по 460 гривень. Є люди, котрим дуже подобається стрибати з парашутом. Тим, хто проходить у нас програму підготовки, допомагаємо придбати спортивний парашут (коштує 10 000 – 25 000 грн.). Стрибки із власними парашутами коштують 300 – 380 гривень”.
Це зовсім не дешева розвага, але охочих піднятися у небо і стрибнути з року в рік стає усе більше.
Богданна МАРТИНИК