афери з банківськими картамиЯкщо вам прийде на мобільний повідомлення про виграш автомобіля, краще його зітріть

34-річний чоловік одного дня не повірив своєму щастю. А все тому, що йому на телефон прийшло несподіване смс.

У повідомленні йшлося, що він виграв новенький автомобіль. “Чолов’яга неабияк зрадів і зателефонував за номерами, які були вказані в есемесці. Там чоловіка запевнили, що він дійсно став переможцем акції, і повідомили умови конкурсу, – розповів Сергій Крета, речник Тернопільської обласної міліції. – Далі щасливчику запропонували вибрати приз: автівку або 160 тисяч гривень. Той спокусився на гроші”.
Як пояснили “організатори” розіграшу, кошти вони можуть перекинути на його банківський рахунок, але для цього він повинен поповнити свій “електронний гаманець” на 16 тисяч гривень. Чоловік справно виконав усі умови. Далі йому зателефонували і попросили продиктувати реквізити карткового рахунку начебто для того, щоб перерахувати гроші за виграний автомобіль. Потерпілий став чекати від оператора підтвердження про надходження коштів, але не дочекався. Натомість на його телефон прийшла есемеска, що з рахунку знято понад 16 тисяч гривень.

Тепер за даним фактом правоохоронці розпочали кримінальне провадження. Шахраїв розшукують. Як стверджують у міліції, розкрити злочини такої категорії доволі важко. Адже шахраї добре обізнані у своїй справі, діють швидко та замітають вправно всі сліди. Тож у таких ситуаціях краще виявляти пильність та обережність. Вмикайте здоровий глузд: як можна щось виграти, не взявши участь в акції? Переконайтеся у достовірності інформації та будьте обачними, коли мова заходить про банківські картки.

Олеся КРАСНОВСЬКА