Вакарчук президентВидається, чутки про те, що відомий співак готується до серйозної політичної кар’єри в Україні, підтверджуються

Цими днями після довгої перерви Святослав Вакарчук з’явився на люди. У доволі незвичному амплуа та… одязі.

Як відомо, останні декілька місяців він перебуває у США, де навчається за програмою для майбутніх лідерів у престижному американському виші.
Це дало підстави припустити, що співак планує знову повернутись у політику, але цього разу розпочати штурм найвищих вершин.

І ось поява цими днями Вакарчука на цікавому публічному заході додала поживи для роздумів.

Відомий співак у США презентував “освітній план для України”. Так, так. Це був не план написання нових пісень, не план розвитку культури. А саме план із певним політичним підтекстом. Але найбільший подив викликав одяг співака: чи не вперше за роки своєї кар’єри він одягнув строгий діловий костюм!

“Українська освіта дає гарну теоретичну базу, але як найефективніше втілити набуті знання – не пояснює, – заявив лідер гурту “Океан Ельзи”. – У нас є хороші лікарі, науковці, ракето-будівники, але всі ці люди з іншим способом мислення, із 70-річним спадком радянського панування. В Україні викладач завжди правий, вас не заохочують сумніватися в його твердженнях. Іншими словами, нас вчать, що той, хто вищий, той і правий. І врешті виростають невпевнені люди”.

Що запропонував Вакарчук у своєму публічному виступі у Вашингтоні? Надавати Україні не просто кредити уряду, а оплачувати українцям можливість здобути вищу освіту у провідних західних вишах. Саме це, на думку музиканта, допоможе Україні подолати корупцію, адже виховає покоління українців із західним способом мислення.

“Попри те, що вища освіта у США одна з найдорожчих у світі, така інвестиція буде вигідна американським платникам податків, – каже він. – По-перше, ця програма значно дешевша, ніж решта, на які Україні потрібні гроші. По-друге, раз або два рази витративши на освіту, не доведеться витрачати на Україну в її майбутньому”.

І Святослав Вакарчук о підкреслив, що якісна освіта, яка стане доступною для тисяч молодих людей, – це стратегія порятунку України.

Безперечно, такі ініціативи Вакарчука можуть свідчити про те, що він готується повернутися до політичного життя, – каже експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Тобто саме навчання у Єльському університеті може стати для Вакарчука трампліном для стрибка в політику?

Так. Цей університет, власне, славиться вивченням дисциплін, пов’язаних із політикою. Там за різними програмами навчався Андрій Шевченко, донедавна народний депутат, а тепер посол України в Канаді, а також Ігор Шевченко, який очолював Міністерство екології. Єльський університет – той навчальний заклад, який готує людей до політичного життя. Цілком імовірно, що тепер і Славко Вакарчук, як людина публічна і з позитивним іміджем, робитиме спробу повернутись у політику.

Маючи підтримку США, він зможе претендувати на роль політичного лідера України.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ