карантинІз 23 вересня в усіх регіонах України встановлено жовтий епідемічний карантинний рівень

Таке рішення ухвалили 21 вересня під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як повідомляє ДНК з посиланням на ДМР першими під обмеження потрапили освітні заклади. За умовами карантинної зони, школи працюватимуть за наявності не менше 80% провакцинованих працівників із “жовтими” чи “зеленими” COVID-сертифікатами. “Жовтий” сертифікат містить інформацію про перше щеплення, а “зелений” – про повний курс. Також у сертифікаті може бути інформація про негативний результат тестування або одужання від COVID-19.

Що стосується Дрогобиччини, то як поінформувала заступник начальника відділу освіти Ольга Олексюк, станом на 24 вересня у Дрогобичі за умовами «жовтої карантинної зони» навчальний процес триває в дошкільних закладах освіти та для школярі початкової школи – 1-4 класи.

Здобувачі освіти середньої ланка навчання та старшокласники (5-11класи), а також студенти університетів та коледжів і училищ міста із 24 вересня переведені на дистанційну форму навчання, – повідомила Ольга Олексюк.

Проте як зазначає заступник начальника дрогобицького відділу освіти, ситуація щодо навчального процесу старшокласників різко може змінитися, якщо 80% педагогів навчального закладу буде вакциновано – тоді учні середньої та старшої школи зможуть відновити очне навчання.

Станом на 23 вересня у Дрогобичі вакциновано 714 осіб педагогічного складу. Із них 263 – отримали першу дозу вакцини, 451 – другу, це приблизно 42,4% від загальної кількості. Однак дані змінюються щоденно і кількість вакцинованих педагогів зростає, – зазначає Ольга Олексюк.

Також від 24 вересня у Дрогобичі припинили свою роботу позашкільні навчальні заклади міста та спортивні секції. При досягненні 80% вакцинації педагогів та тренерів навчання тут може бути відновлено.

Що стосується шкіл міста та району, то за словами Ольги Олексюк, станом на 23 вересня, кілька навчальних закладів нашого регіону уже досягли 80% рівня вакцинації педагогічного колективу. Мова іде про такі навчальні установи: Дрогобицький ліцей імені Б.Лепкого, Лішнянська, Дережицька та Нагуєвицькі школи, Гімназія № 9 ім. Героїв Крут.

Однак цифри щодо вакцинації вчителів змінюються щоденно, кількість вакцинованих осіб зростає – зазначають у відділі освіти.