За словами Ярослава Моргуна, пристрій, за допомогою якого дельфіни видають ультразвук, — здатен впливати на мозок людини
Психолог, кандидат наук та спеціаліст з дельфінотерапії розважально-оздоровчого комплексу «Оскар» Ярослав Моргун у програмі «Вітамін», що виходить на радіо «Львівська хвиля», розповів про унікальність біологічного сонару дельфінів.
«Безумовно, спілкування з дельфінами річ є дуже приємною як психологічно, так і фізично. Адже дельфіни мають спеціальний біологічний пристрій – сонар, що випромінює ультразвуки. Кажуть, що він у чотири рази інтенсивніший за усі звуки, які існують на даний час», — зазначив психолог.
Це підтверджують й різноманітні дослідження неврологів, каже Я.Моргун. Результати досліджень вказують на те, що цей ультразвук, що надсилають дельфіни, власне активізує діяльність півкуль головного мозку людини. «Це виявляється у безлічі ефектів – покращення сну, апетиту, поліпшення функціонування кори головного мозку, що відповідно пов’язане з мовленням, мисленням, пам’яттю тощо. Тобто ефектів (від ультразвуку – ред..) достатньо багато», — додав Я. Моргун.
На запитання ведучого програми Влодка Лучишина про те, чи можна цей ультразвук штучно відтворити, щоби вільно використовувати і відповідно не залучати самих дельфінів, психолог відповів: «Лікування ультразвуком дельфінів досить популярне у світі. Але тут мова йде про інтенсивність цього звуку, він унікальний і відтворити його не можливо».
Більш детально про користь спілкування з дельфінами і їхній вплив на організм людини, про дельфінотерапію і кому ця методика лікування підходить – слухайте у записі за цим посиланням: http://bit.ly/22KeyRP
Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ