Близько 1,6 млн користувачів соціальної мережі в 2015 році подали колективний позов проти Facebook

Компанію звинуватили в порушенні недоторканності приватної інформації.

Facebook виплатить своїм користувачам $ 650 млн за порушення конфіденційності, таке рішення ухвалив окружний суддя Джеймс Донато. Про це 27 лютого повідомив «Голос Америки», передає Д-НК.

Суддя схвалив мирову угоду, яка врегулює колективний позов, поданий жителями штату Іллінойс в 2015 році від імені майже 1,6 млн користувачів соцмережі. Вони звинуватили компанію в порушенні недоторканності приватної інформації.

За словами судді, це найбільший з позовів, поданих проти Facebook за порушення конфіденційності інформації.

Кожен з позивачів отримає мінімум $ 345 доларів, зазначив суддя у своєму рішенні.

За інформацією «Голосу Америки», позивачі звинуватили соціальну мережу в порушенні закону штату Іллінойс про конфіденційність біометричної інформації. Компанія використала технологію розпізнавання осіб на фотографіях, що завантажуються користувачами на сайт, не отримавши згоди на це.

Закон штату про конфіденційність біометричної інформації дозволяє споживачам подавати в суд на компанії, які займаються збором біометричних даних без дозволу власників.

У повідомленні зазначили, що Facebook вже вніс зміни в свою систему оцінок на фотографіях користувачів.

Facebook — найбільша соціальна мережа в світі. Згідно з даними Venture Beat, на квітень 2020 року вона налічує понад 3 млрд активних користувачів.