Франциск сформував раду, що допоможе йому модернізувати Римську конституцію
Усього через місяць після вступу на престол новий понтифік зважився на радикальний крок. Франциск створив спеціальну комісію, що займеться внутрішніми справами Церкви і, зокрема, внесе певні зміни в Апостольську конституцію.
До цієї ради ввійшли один єпископ і вісім кардиналів. І лише один є офіційним чином Ватикану. Експерти Церкви відзначають, що таке рішення Франциска — це виклик дуже потужній та консервативній Римській курії і свідчення його наміру ввійти в епіцентр боротьби, аби осучаснити Церкву.
У складі дорадчої групи — представники всіх континентів, що підкреслює масштаби реформ й увагу Франциска до Католицької Церкви в усьому світі. Так, крім губернатора Ватикану Джузеппе Бертеллі, тут є архиєпископ Мюнхена (Німеччина) Райнхард Маркс, почесний архиєпископ Сантьяго (Чилі) Франциско Хав’єр Еррасуріс Осса, архиєпископ Бомбея (Індія) Освальд Грасіас, архиєпископ Кіншаси (Конго) Лоран Монсенгво Пасінья, архиєпископ Бостона (США) Шон Патрік О’Моллі, архиєпископ Сіднея (Австралія) Джордж Пелл, архиєпископ Тегусігальпи (Гондурас) Оскар Андрес Родрігес Марадіага та італійський єпископ Марселло Семераро Альбанський. Кардинал Оскар Марадіага буде координувати раду, а єпископ Марселло Альбанський стане її секретарем.
Рішення Франциска оприлюднив очільник служби друку Святого престолу Федеріко Ломбарді. Він наголосив, що таким чином понтифік «хотів дати сигнал, показати: він узяв до відома ті поради, які були висловлені в ході генеральних конгрегацій, що передували Конклаву».
Необхідність змін у бюрократичній системі Ватикану була основною темою цих конгрегацій. Нині структуру й завдання головного адміністративного органу Святого престолу — Римської курії — встановлює Апостольська конституція «Pastor Bonus». Та вона визначає не тільки взаємини і підпорядкованість усередині самої курії, але й фактично визначає те, як Папа Римський керує Церквою — як у питаннях доктрини, так і в фінансових та кадрових.
Цю конституцію склали ще 1967 року під час папства Павла VI. Її остаточну редакцію підписав Іван Павло II 1988-го. Та відтоді вона уже застаріла, і саме з її неефективністю фахівці пов’язують скандали останніх років у Ватикані. Курію не раз критикували за відсутність реакції на проблему священиків-педофілів, корупції у Ватикані та інші негаразди.
Перше засідання групи відбудеться 1 жовтня, але вже зараз Франциск перебуває «в постійному контакті» з членами групи. Судячи з усього, до 1 жовтня члени групи вже повинні будуть представити Папі перші плани з реформування Церкви.