У соціальних мережах поширюють публікації, що стосуються заробітних плат посадовців міської ради – зокрема й міського голови Дрогобича

Позиція активістів є доволі неоднозначною. З однієї сторони від влади вимагають прозорої, чесної та самовідданої роботи. А з іншої – аби вона виконувала всі поставлені завдання і несла за них відповідальність, отримуючи мало не мінімальну зарплатню, передає ДНК.

Нагадуємо, що посадові оклади для службовців органів місцевого самоврядування затверджені постановою Кабінету міністрів України. Саме уряд затверджує розмір заробітної плати – посадові оклади, доплати та надбавки для голів та посадовців місцевих рад.

Відсоток щомісячного преміювання визначається внутрішніми розпорядчими документами органу місцевого самоврядування. Що ж стосується преміювання міських голів – рішення щодо розміру премії приймає та затверджує сесія міської ради.

У Дрогобичі розмір премії для міського голови був затверджений рішенням сесії Дрогобицької міської ради №14 від 10 грудня 2020 року та становив 150%.

Після того, як постановою Кабміну було підвищено посадові оклади для посадових осіб органу місцевого самоврядування, міський голова Дрогобича виступив з ініціативою про зменшення розміру щомісячного преміювання. Відтак рішенням сесії від 6 червня 2024 року, відсоток премії був зменшений зі 150 до 100%.

Аналогічно, було знижено преміювання всього керівного складу та всіх посадових осіб органу місцевого самоврядування.

Нагадуємо, у питанні нарахування заробітних плат Дрогобич демонструє повну прозорість. Окрім оприлюднення даних в щорічних деклараціях, всі заробітні плати міського голови поквартально оприлюднюються на сайті Дрогобицької міської ради та перебувають у вільному доступі всіх активістів та мешканців громади.