Українська армія продовжує видавлювати ворожі сили з Вовчанська на Харківщині

ЗСУ провели успішні контратаки у Вовчанську та повернули під свій контроль ще кілька кварталів у північній частині міста. Російські війська відступають і обстрілюють втрачені території ракетами, артилерією та авіабомбами, передає ДНК.

Про це пише військовий оглядач видання Bild Юліан Ріпке. У повідомленні йдеться, що за останні дні українським військовим вдалося видавити ворога із центральної частини міста. Також наводяться заяви Z-воєнкорів, які повідомляють, частина росіян у Вовчанську оточена та відрізана.

Ріпці розповів, що українська армія перекинула підкріплення з південного на північний берег річки Вовча, застосовуючи німецький містоукладач Biber. Окупанти намагалися вразити переправу безпілотником «Ланцет», проте немає жодних ознак, що їм це вдалося зробити.

У свою чергу, спікер ОСГВ «Хортиця» Назар Волошин повідомив в ефірі телемарафону, що ЗСУ контролюють більшу частину Вовчанська. Українська армія тримає ворога під вогневим контролем та завдає йому втрат.

Тим часом, Bloomberg пише, що РФ не змогла використати затримку з постачанням озброєнь Україні з боку союзників для досягнення суттєвих успіхів на поля бою. Агентство зазначає, що вікно можливостей для російського прориву звужується. Наступ армії РФ у Харківській області зупинено, цілі російського диктатора Володимира Путіна щодо створення так званої «санітарної зони» не досягнуто. Стратегія Кремля щодо виснаження Сил оборони України є дуже кривавою для самої російської армії, зазначають опитані журналістами експерти. Це може призвести до надмірного виснаження росіян на фронті, після чого у ЗСУ з’являться можливості для контрнаступу.

Можливо, Росія зараз зосередила найбільшу кількість солдатів з моменту повномасштабного вторгнення в Україну, але багато її кращих бронемашин знищено, тому знадобляться роки, щоб відновити російську армію до рівня 2022 року.