У Дрогобичі закладуть парк, присвячений пам’яті жертв, закатованих російськими окупантами в місті-побратимі Ізюм

Пам’ятні дерева планують висадити вже наступного тижня, до Дня Героїв, повідомляє ДМР.

За час повномасштабного вторгнення Ізюм зазнав багато масованих ворожих авіаударів. З квітня 2022 року місто було окуповане і перебувало під ворожою окупацією до вересня. Весь цей час тривали жорстокі розправи ворога над українським населенням, передає ДНК.

Після звільнення міста, в лісах Ізюму знайшли масові захоронення. В братських могилах виявили тіла сотень людей, більшість з яких – цивільні мешканці, серед яких й діти. Всі ці люди стали жертвами російського терору лише за те, що були українцями та не скорились перед російськими окупантами.

Ще влітку, 2 липня, Дрогобич та Ізюм підписали договір про партнерство. Міський голова Дрогобича Тарас Кучма особисто прибув до Харкова для підписання меморандуму і в ході візиту передав гуманітарний вантаж для місцевого підрозділу ДСНС.

Після звільнення Ізюму з ворожої окупації, Дрогобич продовжив підтримувати місто-побратим, неодноразово скеровуючи туди конвої з гуманітарною підтримкою.

До дня Героїв, який відзначатимемо 23 травня, у Дрогобичі планують закласти новий парк. Цей парк стане місцем пам’яті та пошанування всіх невинно убієнних та закатованих жертв російського терору, виявлених в Ізюмі.

З цією метою до Дрогобича прибуде офіційна делегація з Харківщини, яка привезе з собою саджанці дерев. Висадженими деревами у Дрогобичі буде започатковано новий парк, який символізуватиме пам’ять про Героїв, – як військових, так і цивільних, які полягли мученицькою смертю за Україну.

Над створенням парку працює робоча група. Локацію та час висадки буде повідомлено додатково. До дійства запросять ВПО, зокрема – з Харківщини.