Враховуючи останні події на Сході України, 23 та 25 січня 2015 року під головуванням Прем’єр Міністра України та голови РНБО відбулись координаційні наради за участі керівників всіх силових структур як центрального так і обласного рівня
У понеділок, 26 січня, Кабмін ввів на всій території України, окрім Донецької та Луганської областей режим підвищеної готовності. Від 27 січня режим підвищеної готовності впроваджено на Львівщині.
У мережі Facebook, на офіційній сторінці, начальник ГУМВС України у Львівській області, полковник міліції Дмитро Загарія звернувся до мешканців Львівщини щодо роз’яснення ситуації та введення, у Львівській області, режиму підвищеної готовності.
«На нараді наголошено про те, що на території держави у зв’язку зі згаданими подіями настає загроза дестабілізації ситуації в інших регіонах у тому числі і на заході країни. За наявними даними виникла також реальна загроза вчинення терористичних актів на території Львівської області. Про це свідчать чисельні випадки так званих «телефонних замінувань», на об’єктах де є велике скупчення людей: на мостах, транспортних магістралях, підприємствах енергетики, нафтогазового комплексу та інших важливих державних та комерційних структурах.
Поки що це були анонімні телефонні погрози, проте ми повинні бути готовими до того, що вороги України можуть вчинити ці тяжкі злодіяння на наших теренах. Один такий випадок завдячуючи оперативним діям Управління СБУ та ГУМВС України у Львівській області був попереджений і терорестичного акту не відбулося. Винні притягнуті до відповідальності, а знаряддя для тероризму вилучено.
Крім цього, у минулому та поточному роках працівниками міліції неодноразово у процесі несення служби та оперативних відпрацювань вилучено цілі арсенали зброї, вибухівки, гранатомети та гранати, боєприпаси та інші засоби ведення бойових дій та вчинення диверсій.
Враховуючи всі ці фактори, на згаданій нараді, прийнято рішення, щодо посилення заходів направлених на охорону громадського порядку у всіх населених пунктах, об’єктах підвищеної небезпеки транспортних магістралях, вокзалах, аеропортах та інших місцях великого скупчення людей.
З цією метою ГУМВС України у Львівській області видано наказ про переведення особового складу на посилений варіант несення служби. Для цього задіяні наряди патрульно-постової служби, УДАІ, придані сили, а також працівники міліції батальйонів особливого та спеціального призначення.
Вони повинні забезпечити належну охорону громадського порядку, контроль за перевезенням пасажирів та вантажів на транспортних магістралях, охорону об’єктів, підприємств та всіх інших місць де можливі вчинення терористичних та диверсійних актів.
В рамках Закону «Про міліцію», Закону «Про боротьбу з тероризмом» та інших нормативних актів вони мають право проводити огляд транспортних засобів, приміщень та об’єктів з метою виявлення та вилучення засобів тероризму та диверсій.
Прошу всіх громадян із розумінням ставитися до таких дій міліції, це все робиться для Вашої безпеки. Разом з тим, якщо ви вбачаєте у діях міліції порушення Ваших прав, прошу повідомляти про це керівництво ГУМВС України у Львівській області до чергової частини на номер : 067-671-17-43, або «102».
Одночасно, також, прошу Вас шановні громадяни, брати приклад поведінки та діяти при таких загрозах, як це робиться у Європейських країнах, США і.т.д.
Дякую всім за розуміння, надіюся на нашу взаємну та результативну співпрацю.
Не допустимо разом біди на теренах Львівщини!», — текст звернення начальника ГУМВС України у Львівській області, полковника міліції Загарії Д.Д.
Також цього тижня відбувся брифінг директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олексія Титаренка. Про що інформує інтернет-видання «Zaxid.net».
Він зазначив, що за Цивільним Кодексом України, є чотири режими системи цивільного захисту держави. Перший — режим повсякденного функціонування. Другий — режим підвищеної готовності. Третій — режим надзвичайної ситуації. Четвертий — режим надзвичайного стану.
Режим підвищеної готовності ще не означає передвоєнний стан. Також він не означає, що невдовзі в області впровадять режим надзвичайного стану. «Режим підвищеної готовності у нас регулярно вводиться. До прикладу, під час різдвяно-новорічних свят або під час негоди узимку — заметілі, сильних опадів», — пояснив Олексій Титаренко.
Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка визначив ряд завдань для керівників районних адміністрацій у зв’язку із введенням стану підвищеної готовності.
Перше — створити комісію із питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та оперативно реагувати на будь-які загрози, що можуть виникнути в області.
«За дорученням уряду, у Львівській області створили штаб для координації роботи та захисту найважливіших об’єктів інфраструктури. До цього штабу увійшли представники всіх служб цивільного захисту та керівники об’єктів підвищеного ризику, зокрема нафтопроводу «Дружба» та Львівської залізниці», — розповів Олексій Титаренко.
Другим завданням є перевірка матеріально-технічних резервів. Голова ЛОДА розпорядився за необхідності створити додаткові резерви, підрозділи медичних служб повинні подати заявки на ліки, яких не вистачає.
Третє — підготовка захисних споруд. Захисні споруди вводяться в дію за 12 годин після оголошення повної бойової готовності. «У нашій області є 34 споруди, вони повинні бути готові в будь-який момент. 35% наших захисних споруд наразі не готові до оголошення повної бойової готовності», — зазначив директор департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА.
Наступне завдання — інформування населення про порядок укриття в захисних спорудах. Основні укриття знаходяться в підвальних приміщеннях.
«На Львівщині є багато підприємств, які не функціонують. Одне із завдань, які визначив Олег Синютка — аби місцева влада домовилась із власниками підприємств про використання цих приміщень для укриття населення, що проживає поруч», — пояснив Олексій Титаренко.
Крім того, він зазначив, що усі ЖКГ мають куток цивільного захисту, де можна ознайомитись із планом дій у разі небезпеки. Також всі керівники державних підприємств повинні розповісти своїм підлеглим про план укриття на робочому місці.»
Виконуючи розпорядження Уряду, Дрогобицькою міською радою також вжито заходів задля збереження громадського порядку та запобігання проявам тероризму.
Для охорони правопорядку, спільно з працівниками міліції залучено представників громадських організацій та осіб з числа цивільного населення. Спільні патрулювання відбуваються у нічний час доби. Також під посиленою охороною знаходяться об’єкти важливого та стратегічного значення.
29 січня в райдержадміністрації відбулося розширене засідання Оперативного штабу для координації роботи з питань безпеки громадян і захисту об’єктів інфраструктури району, у якому взяли участь представники районної влади, СБУ, правоохоронних органів, військкомату, підрозділів МНС, охорони здоров’я, комунальних служб, зв’язку, Райавтодору, громадських об’єднань. Зважаючи на специфіку регіону на засідання були запрошені також представники влади та відповідних служб життєзабезпечення Дрогобича, Борислава, Трускавця та Стебника.
Начальник управління СБУ Борис Пантюхов інформував присутніх про мету введення режиму підвищеної готовності, яка полягає в координації дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, спрямованих на забезпечення захисту населення, територій і майна для подолання надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути внаслідок терористичних актів на території Дрогобиччини. Керівник управління Служби безпеки наголосив на необхідності тісної та злагодженої взаємодії у випадку виникнення загрози. Йшлося про особливу увагу до охорони об’єктів підвищеної небезпеки, про посилення патрулювання населених пунктів із залученням громадських об’єднань таких, зокрема, як Самооборона, Автомайдан тощо. Стоїть завдання створення резерву пального, технічних та лікарських засобів, резервних закладів охорони здоров’я. В цьому плані є пропозиція тісно працювати з місцевим бізнесом, волонтерськими службами, закордонними містами-побратимами.
Борис Пантюхов також зазначив, що не потрібно сіяти паніку, але необхідно проводити роз’яснювальну роботу з населенням, попереджати будь-які провокативні дії, особливу увагу зосереджувати на підозрілих особах та предметах. Про такі підозри громадяни можуть повідомляти за номером 102 або 0971177315.
Керівники служб інформували про заходи, які вживаються ними в умовах режиму підвищеної готовності.
Воєнком Віктор Попов доповів про хід та особливості четвертої хвилі мобілізації.
Свої пропозиції у плані безпеки та взаємодії в рамках роботи оперативного штабу виклали перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький, заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, заступник голови районної ради Роман Урбан, перший заступник Бориславського міського голови Роман Дурбак, інші учасники.
Про засідання Оперативного штабу інформує прес-служба Дрогобицької РДА.
Влада Дрогобича звертається до всіх громадян бути пильними і розсудливими, не піддаватися паніці та провокаціям. У випадку виявлення підозрілих предметів чи осіб просимо повідомляти правоохоронні органи. Чергова частина Дрогобицького МВ ГУМВС України у Львівській області: 3-93-73; 3-87-64; 3-96-66, з мобільного слід набирати 03244…- далі за вище вказаними телефонами. За мобільним телефоном 0676735054.
Мешканців міста просимо зголошуватися на загальне патрулювання, яке триває з 20 січня 2015 року.
Пам’ятаймо, що нині іде війна в Україні, і тільки спільними зусиллями ми зможемо вберегти від диверсій наше місто та його жителів. Особиста безпека, безпека наших сімей і родин, забезпечення громадського порядку Дрогобича — у наших руках.