У Дрогобичі відбулися скорботні заходи з нагоди 26 річниці перепоховання решток жертв московсько-більшовицького терору 1939-1941 і 1944-1950-их років
Про це повідомляє ДНК з посиланням на прес-службу міськвиконкому.
На Меморіалі «Тюрма на Стрийській», де колись розташовувалася катівня НКВС, панахиду за невинно убієнними жертвами НКВС очолив єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ владика Григорій (Комар).
«Це були – лікарі, вчителі, педагоги, цвіт української нації, – вони берегли скрижалі правди Божої, правди національної, тому російський окупант знищив їх. Тому святим обов’язком кожного дрогобичанина є пам’ять про події минулого та молитва за невинно убієнними», – зауважив владика Григорій, промовляючи до скорботної громади.
Відтак, до присутніх звернувся міський голова Тарас Кучма, який, зокрема, зазначив, що, незважаючи на всі репресії, окупації, голодомори, заслання український народ вистояв, не зламався.
«Ми, спадкоємці великої нації, не маємо права нехтувати пам’яттю про те, як знущалися над нашими батьками і дідами, зобов’язані з цих жорстоких уроків історії зробити відповідні висновки, щоб не допустити повторення подібних репресій над українцями у майбутньому, наголосив Тарас Кучма. – Ми зобов’язані пам’ятати про невинно загиблих синів і дочок України, що не зрадили і загинули у тюрмах під час московсько-більшовицької окупації, передавати ці знання своїм нащадкам, щоб пам’ятали, пильнували і твердо стояли на варті соборної незалежної України».
З короткою історичною довідкою виступили старший науковий співробітник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич та лідер історико-просвітницької організації «Меморіал» Мирон Бучацький, які наполягають на подальшому проведенні на цьому місці пошуку останків людей, яких московсько-більшовицькі окупанти закатували лише тому, що були українцями.
На завершення заходу відбулося покладання квітів до Пам’ятного хреста.
Панахида за невинно убієнними також відбулася на Полі Скорботи, де 26 років тому було перепоховано віднайдені на території колишньої московсько-більшовицької катівні на вул. Стрийська,3 рештки 486 українців.
Священик окропив свяченою водою братські могили, де знайшли вічний спочинок жертви НКВС. Учасники скорботного заходу поклали квіти і лампадки до Пам’ятного хреста.