З початком російської агресії Дрогобич приймав та продовжує приймати сотні внутрішньо переміщених осіб

Людям, які через воєнні дії були змушені покинути рідні міста та села із центральних, східних, північних та південних частин України, станом на початок червня, за весь період, Дрогобич надав прихисток понад 20 тисячам внутрішньо переміщеним особам, інформує ДНК.

Місця, де численно мешкають ВПО – це гуртожитки навчальних закладів Дрогобича, зокрема університету та училищ міста, ліцеї та гімназії. Як повідомила Оксана Матчишин, керівник Дрогобицького міського центру соціальних служб, станом на червень в освітніх закладах Дрогобича (ліцеї та гімназії) мешкає 1 300 осіб, у приватному секторі – майже 8 900 ВПО.

Станом на сьогоднішній день – внутрішньо переміщені особи, які мешкають в приміщеннях освітніх установ продовжують забезпечувати трьох разовим гарячим харчуванням, мами із дітьми отримують суміші або необхідне дитяче харчування, а також памперси.

Щоб вирішити питання переселення ВПО із навчальних установ міста – в Дрогобичі реалізовують кілька проектів одночасно: ремонтують старі гуртожитки, мова іде про Дрогобич та Стебник.

Паралельно іде процес будівництва модульно-каркасних будинків для ВПО. За твердженнями Оксани Матчишин – інтенсивно тривають капітальні ремонтні роботи із реконструкції університетського гуртожитку №1, що на вулиці В. Великого. Є бачення, що уже з 1 серпня там буде можливість поселити 300 внутрішньо переміщених осіб.