фонфари для малюківРішенням виконавчого комітету у Дрогобицькій громаді створили Комісію з попереднього відбору проектів місцевих ініціатив, поданих на обласний конкурс мікропроектів, які будуть співфінансуватися з бюджету м. Дрогобича.

На жаль, успішну практику співфінансування проектів на Львівщині, яка по праву вважалась однією з кращих, зводять нанівець. Цьогоріч обласний конкурс мікропроектів вирішили остаточно «добити», адже на цей рік обласна рада передбачила на його реалізацію лише 66 мільйонів гривень.

Враховуючи те, що максимальний внесок обласної ради затверджено на рівні 750 тисяч гривень, – при закладених коштах область зможе профінансувати лише 80 проектів. Зважаючи на те, що на Львівщині є 74 громади, – кожна громада зможе отримати лише 1, в кращому разі 2 проекти в цьому році.

Для Дрогобича, який роками демонстрував лідерські позиції по кількості та якості написаних проектів щороку, – такі зміни стали жорстким ударом.

Конкурс місцевих ініціатив свого часу мав на меті підтримати ініціативи місцевих громад, особливо фінансово невеликі, але важливі для локальної громади. Конкурс мобілізував мешканців та місцевих активістів для акумулювання коштів та збору своєї частки фінансового внеску. Таким чином він об’єднував зусилля громадських активістів через власний внесок, місцевих рад і обласного бюджету. А результат реалізованих спільними зусиллями проектів більше цінувався мешканцями, адже люди, задіяні до розробки проекту та його реалізації, відчувають свій вклад та свою відповідальність.

Ще минулого року, завдяки участі в Конкурсі мікропроектів Львівської обласної ради, Дрогобицька громада зуміла реалізувати 40 проектів.

Як буде цьогоріч прогнозувати важко. Однак експекти вже зараз прогнозують зневіру громад та місцевих мешканців, авторів проектів, адже ніхто не захоче писати проекти, якщо вони завідомо залишаться непрофінансованими з обласного бюджету.

Щоб врегулювати ситуацію, що склалась у Дрогобицькій громаді створили Комісію з попереднього відбору проектів.

Комісію утворили з метою досягнення цілей сталого розвитку територіальної громади, оптимізації підготовки проектів на обласний конкурс, підвищення ефективності використання бюджетних коштів та покращення реалізації проектів місцевих ініціатив.

Так як Дрогобич планує покривати до 50% вартості проектів, – було прийнято рішення проводити попереднє вивчення проектів та надання рекомендацій щодо пріоритетності проектів та їх співфінансування.

Відповідно до положення, комісія затверджуватиме критерії відбору проектів місцевих ініціатив для співфінансування Дрогобицькою міською радою, консультуватиме заявників та розробників проектів, членів територіальної громади, проводитиме попередній відбір пріоритетних проектів на території територіальної громади Дрогобича у відповідності до затверджених Пріоритетів та Критеріїв відбору.

Після відбору Комісія готуватиме на сесію проект рішення Дрогобицької міської ради про співфінансування проектів – потенційних переможців Конкурсу проектів місцевих ініціатив Львівської області.