слухання у ДрогобичіЗаплановані на сьогодні, 12 серпня, громадські слухання щодо перенесення торгівлі з вул. Шолом-Алейхема, що у центрі міста, відкладено на невизначений термін

Таке рішення вчора прийняв дорадчий комітет, засідання якого відбувалося під головуванням першого заступника міського голови Петра Суди за участі членів виконкому, посадовців міської ради та підприємців, що торгують на вул. Шолом-Алейхема.
Петро Суда у хронологічній послідовності говорив про неодноразові спроби влади звільнити цю вулицю від торгівлі. Щоразу переселення на прохання торговців переносять на півроку і вивести процес із замкненого кола ніяк не вдається. Тепер, зі слів Петра Суди, підприємці знову загнали владу у глухий кут, поскаржившись на неї до суду.
Представник торговців вул. Шолом-Алейхема, адвокат Володимир Андренко повідомив, що завтрашні слухання не можуть відбутися через адміністративний позов, яким підприємці оскаржили розпорядження міського голови про проведення громадських слухань начебто через порушення владою порядку підготовки до цієї форми співпраці з громадою. На першому етапі зустрічі адвокат висунув вимогу відкласти громадські слухання до рішення суду.
Самі підприємці закидали владі, що не порадилася з ними, визначаючись з часом громадських слухань. Одні нарікали на невдалу годину (громадські слухання були призначені на 15.00), інші списували все на спекотну погоду, що аж ніяк не заохочує до зустрічі у Народному дому домі ім. І.Франка. Здивуванню чиновників не було меж, коли підприємці заявили, що лише вчора випадково дізналися про час і місце громадських слухань з інтернету.
Позицію влади аргументовано відстояв керуючий справами виконкому Володимир Годяк. З його слів, розпорядження міського голови про громадські слухання, датоване 25 липням, видане на підставі звернення підприємців до влади з проханням ініціювати ці ж слухання, було одразу ж оприлюднене у електронних та друкованих ЗМІ. До цього ж посадовець прямо запитав опонентів: як вони могли у суді ще на початку серпня оскаржити розпорядження, про існування якого, як запевняють самі, лише вчора довідалися з інтернету?
Перший заступник міського голови Петро Суда зачитав липневе звернення підприємців про громадські слухання. Петро Суда, намагаючись пригадати підприємцям їхні попередні дії, пред’явив ще один паперовий аргумент -петицію від мешканців вул. Шолом-Алейхема з вимогою очистити вулицю від торгівлі.
Однак від свого підприємці не відступали і в один голос твердили, що громадські слухання проводити сьогодні не доцільно. Щоправда під вінець зустрічі підприємці передумали з перешкодою, що стоїть на заваді слухань. Замість судового позову заговорили про вибори. Козир букви закону їм надав співголова дорадчого комітету, депутат міської Богдан Николаїшин, коли озвучив, що згідно чинного законодавства громадські слухання можуть проводитися не пізніше, ніж за три місяці до виборів. Тому з цієї причини громадські слухання і так би не відбулися.
Не припала до душі підприємцям пропозиція начальника відділу економіки міськвиконкому Романа Корпана провести громадські слухання одразу після виборів, приміром 30 жовтня. Оскільки, як мовив Роман Корпан, формування нової владної команди розтягнеться у часі і питання торгівлі знову надовго зависне.
У підсумку зустрічі дорадчий комітет проголосував за те, щоб знову зібратися після виборів і тоді вже визначатися з часом громадських слухань. За таке рішення підприємці командно піднесли руки.
Віз з проблемами і людьми на вул. Шолом-Алейхема у Дрогобичі простоїть на місці принаймні до кінця жовтня. На цій вулиці міста влада набиває гулі уже декілька каденцій. Та нікому ще не вдалося записати врегулювання проблеми до свого послужного списку. Тепер вулична торгівля на Шолом-Алейхема стане першим і непростим викликом для тих, хто біля владного стерна Дрогобича стане після жовтневих виборів.