Переселенці у ДрогобичіСьогодні, 12 серпня, до Дрогобича прибули чотири представники Львівського офісу місії ОБСЄ

Зустріч з ними у світлиці Ратуші провів перший заступник міського голови Петро Суда за участі керівників структурних підрозділів, які відають питаннями щодо внутрішніх переселенців.
Представників міжнародної організації до Дрогобича привела мета вивчити життя тимчасово переміщених осіб. Ще одним напрямком їхньої діяльності є учасники АТО.
Петро Суда у короткій преамбулі розповів про основні вектори співпраці міських служб з переселенцями, соціальну підтримку, яку надає місто учасникам АТО. Потому візитери охарактеризували свою модель роботи. У Дрогобичі представники ОБСЄ інформацію про життя переселенців збиратимуть на основі формування групових дискусій.
Як діляться схемою робочого плану організатори, таких дискусійних груп на Львівщині планують зорганізувати 15. Причому групи переселенців вони формують за віком, статтю та територіальною ознакою. Мають намір в поділених групах спілкуватися з переселенцями зі Сходу України та кримськими татарами. Окремою когортою цього дослідження стане місцеве населення.

Місію ОБСЄ, як зауважив один з її представників, цікавлять взаємини між переселенцями та корінними жителями.

Не залишить поза увагою представництво місії і вивчення можливості повернення переселенців додому.

Сьогоднішню роботу з керівниками відділів міської ради представники місії побудували у формі конкретних запитань щодо роботи з переселенцями. Отримавши інформацію від влади, вони уже по обіді мають намір поспілкуватися з першою групою тимчасово переміщених осіб, які нині мешкають у Дрогобичі.

Результатами дослідження представники місії пообіцяли поділитися з місцевою владою, для якої інформація може бути цінною для координації роботи з тимчасово переміщеними людьми. Ознайомлять з результатами дослідження і переселенців. Усім учасникам дослідження, висловили певність делегати ОБСЄ, буде корисно побачити узагальнений інформаційний звіт, який сприятиме діалогу на місцях і одночасно висвітлить проблеми переселенців, які не завжди лежать на поверхні.