Відеоспостереження15 березня голова райдержадміністрації Максим Лісогор провів робочу зустріч з сільськими головами Урізького напрямку

У нараді також взяли участь директор Дрогобицького управління водного господарства Георгій Демчук, заступник начальник Дрогобицької поліції Андрій Журавчак, керівники деяких підрозділів райдержадміністрації. Йшлося про заходи для ефективної боротьби з незаконним забором піщано-гравійної суміші з русла р.Бистриця.

Г.Демчук повідомив, що проблема частково буде врегульована відповідно до рішення Львівської обласної ради від 15.09.2015 №1427 “Про затвердження Порядку проведення руслоочисних, руслорегулюючих та днопоглиблювальних робіт на річках області”. Проблемні ділянки русел річок на території району увійшли до Орієнтовного переліку річок і місць, що потребують проведення робіт з розчистки, регулювання та днопоглиблення русел гірських річок Львівської області. На виконання цього документу розробляється проектно-кошторисна документація, залучаються інвестори для цивілізованого виконання робіт.

Голова райдержадміністрації наголосив, що він ініціює прозорий механізм забору та продажу піщано-гравійної суміші на визначених ділянках, який має відбуватися під контролем громадськості.

Максим Лісогор вважає, що виконання зазначеного рішення обласної ради дозволить у законний спосіб вирішити чимало спірних питань. Певні обсяги піщано-гравійної суміші можна буде використовувати на ремонт доріг району. Інвестор платитиме у місцеву казну податки. Можливість законного забору гравію дозволить з часом покінчити з його крадіжками. З цією метою також планується встановити відеоспостереження у тих населених пунктах, які знаходяться на шляхах вивозу гравію. Голова райдержадміністрації доручив сільським головам спільно з відділом поліції опрацювати це питання, визначитися з вартістю, місцями та механізмом встановлення відеокамер.